MSN Gamin Zone NAT hatası

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ozdemirx
08-06-2004, 04:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

15 adet bilgisayar bulunan bir internet kafemiz var. internet'e INCA AMX-CA81R 1 Port ADSL Router ile 256k TTnet üzerinden bağlanıyoruz. Online olarak MSN ZONE oyunlarını yani Age Of Empires oynayamıyoruz. DMZ ayarını enable yapıp DMZ host IP kısmına girdiğimiz IP ile ancak bir bilgisayar oyunlara girebiliyor. Daha önce çok sayıda forumu ziyaret ettim çeşitli bilgiler edindim, MSN zonenin portlarını girdim fakat bunlarda fayda etmedi. Tüm makinalarda Firewaal güvenlik duvarını nasıl kaldırabilirim??

Oyuna gireceğimiz bölüme geldiğimizde bezden sonra girenlerin pingleri "30" görünüyor ve hiç değişmiyor. Host play'a bastığında ise NAT ile ilgili bir hata veriyor. Sorunun tamamiyle Firewall ile  ilgili olduğunu düşünüyorum fakat 15 bilgisayar için bunu nasıl devre dışı bırakabilirim?
     Açıkçası tüm bilgisayarlar ile sorunsuz şekilde oyunlara girebilmek için ne yapmalıyım? Saygılarımı sunuyor yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum...