MSN SPYWARE BELASI

atakan0652
23-01-2008, 21:57   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

Msn yoluyla gelen bir programı kabul edip açınca, msnim isteğim dışında online arkadaşlarıma aynı programı göndermeye başladı. Bana titreşim göndermezlerse açamıyorum. Avast ile tarattım ama gözükmedi, başka bir program mı kullanmam lazım? Önerileriiz nedir???

black_flood
23-01-2008, 22:41   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

freeware yazılımlardan asla medet umma bu 1.ci şart.2. şart her ücretli antivirüs yazılımıda ücret aldığı için en iyi değildir.3.cüsü ise kullanıcıya bağlı kullanıcı dikkatli olmassa hertürlü virüs girer sisteme ne kullanırsan kullan antivirüs olarak.
şimdisistemindeki msn virüsü yeni birtür.artık farz haline getirdi bu virüsü yazan piskopat herif kim ise her cuma yeni bir varyantı sürüyor.fakat varyantlardan etkilenmek istemiyor isen pandasecurity 2008 antivirüs sürümünü kullanman sorunu çözecektir.güncellemesi tam olduğu taktirde isterse hiç tanıyamadığı bir virüs dahi olsa panda truprevent direk silmesini sağlıyor zararlıyı.bulaşmadan önce kursaydın %100 temizleyip engelleyecekti.bu yeni varyantın nasıl temizlendiğini bende bilemiyorum çünkü panda antivirüsler karantina yapmadan siliyor direk bu virüsün bulaştığı makinaya kurunca zaten pandalarda pek bişey yapamıyor buşlaşmadan önce kurarsan ancak panda antivirüs temizliyor virüs dışardan girmaye kalkınca.bana göre format yeni varyantın çözümü yok çünkü şuanda.

atakan0652
24-01-2008, 17:01   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

sağol denemeye çalışırım.:)