MSN ye devam etmek için......

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ysargul09
23-05-2005, 18:28   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
43 mesaj

Arkadaşlar benim sorunum şu. MSN yi her açmaya kalkmamda yeni bir sürümü çıktı devam etmek için yeniden yüklemelisiniz falan gibi bir şeyler yazıyor. Yüklüyorum çalışıyor. Sonra kapatıyorum başka zaman yeniden msn yi açmaya kalkıyorum aynısı çıkıyor .Acaba ben nerde hata yapıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son Düzenleme: ysargul09 ~ 23 Mayıs 2005 18:32
lazrailefsanesi
23-05-2005, 20:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Yanlıs bilmiyorsam elinde msn nin 7.0 beta sürümü var ve msn 7.0 tam sürüme yükseltmeni istiyor.
bunun icin önce msn prog-ekle-kaldırdan kaldırıp messanger'ın sayfasından son sürümünü cekip kurman gerekiyor.

Recep Baltaş
23-05-2005, 22:49   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Tam sürüm değil sanırım msn de bir güvenlik açığı çıktı.Onu yamatmak için bunu yapıyor.kurulum esnasında onar seçeneği çıkması lazım.Onar ı tıkla.
olmazsa bir de bunu dene:

onemoretry
24-05-2005, 11:58   |  #4  
Yıllanmış Üye
114 mesaj

dostum programi kaldir ve hemen ardindan yenisini indir bendede wwardi oyle bi problem duzeldi...sorun olmaz yani kolay..

ysargul09
24-05-2005, 20:05   |  #5  
OP Yeni Üye
43 mesaj

arkadaşlar programı pro ekle kaldır dan sildim 7.02 yi yükledim olmadı yine aynısını yaptı, 7.0 ingilizcesini yükledim yine aynısını yaptı. inanamıyorum hala sorun devam ediyor.

lazrailefsanesi
24-05-2005, 20:39   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj

Çözüm budur demiyorum ama denemenin sana bir zarar vermeyecegine inandigim icin bir fikir verecem.Belki bilgisayarında win ile otomatik yüklenen mesannger ile yeni yükledigin cakısıyordur ( ama boyle olunca genelde baska bi yerde oturum actıgınız icin bu oturum kapatılıyor) seklinde hata verir ve sorun olmadan msn ye devam eder.Genede baslat->calıstır->msconfig den baslangıcta gir orda bulunan msg ları kapa belki bi ise yarar.(pek sanmıyom ama aklıma baska birsey gelmedi)

yesillili
25-05-2005, 02:29   |  #7  
Yıllanmış Üye
415 mesaj

bence sen o çıkan uyarıyı tıkla zaten sana soracak yüklesin mi diye.. sen oradan tam hatırlamıyorum ama "falanca süre sonra sor" veya "bir daha sorma" diye birşey vardı onu işaretle...  bu sbebini tam bilmiyorum ama ben bununla ilk karşılaştığımda virüs söylentileri geziyordu ortalarda. sakın güncelle falan deme. ne olduğu belli değil. sonra bilgisayarına zararlı içerik sokarsın da haberin olmaz ha.......
kolay gelsin.....

lazrailefsanesi
25-05-2005, 03:09   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj
alıntı:
Gönderen : yesillili

bence sen o çıkan uyarıyı tıkla zaten sana soracak yüklesin mi diye.. sen oradan tam hatırlamıyorum ama "falanca süre sonra sor" veya "bir daha sorma" diye birşey vardı onu işaretle...  bu sbebini tam bilmiyorum ama ben bununla ilk karşılaştığımda virüs söylentileri geziyordu ortalarda. sakın güncelle falan deme. ne olduğu belli değil. sonra bilgisayarına zararlı içerik sokarsın da haberin olmaz ha.......
kolay gelsin.....

Gayet mantıklı, bunu dene en iyi çözüm bu gibi görünüyor Cool

Radres
25-05-2005, 07:30   |  #9  
Yeni Üye
49 mesaj

NE yapıyorsun biliyormusun bence sen.Yüklüyorsun ve gidip yine eski sürümü açıyorsun yine aynı sorunu veriyor..Yüklediğin msn Başlat-Programlara atıyor kendini ordakini aç o zaman sorun kalmaz...

ysargul09
25-05-2005, 16:36   |  #10  
OP Yeni Üye
43 mesaj

Arkadaşlar hepiniz sağolun ama hala sorunum çözülmedi. Pro ekle kaldırdan programı kaldırdım. bilgisayarı açtım kapadım kaldırdığım program yine geri yüklenmiş. msconfig den başlangıçtaki programların olduğu yerden iptal ettim. Kayıt defteri düzenleyicisinden Hkey_local_machine/software/microsoft/windows/currentversion/unistal anahtarından msn yi sildim bilgisayarı açtım kapattım yine program geri yüklenmiş ve yine aynı soruyor yeni birsürümü çıktı devam etmek için onu yüklemelisiniz diye. Kotam doldu neredeyse msn yi yüklemekten...

lazrailefsanesi
25-05-2005, 23:43   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj

birseyler buldum belki isine yarar.
1-) SHIFT tuşuna basili tutulduğunda standart açılışta yapılan ve baslat menüsünde baslangiç bölümünde bulunan uygulamalar açilmaz
2-) 2 MSN Messenger’i XP den kaldirmak için çalistir bölümünü sunu yaziniz. “ RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove “ böylelikle msn kaldirilmis olur.
34-) Kaldirilamayan Windows ögelerini kaldirmak içinse Windows/Inf klasöründe bulunan sysoc.inf dosyalarini açarak HIDE ifadelerini kaldirin ve ekle-kaldir menüsünde Windows bilesenleri gözüksün [ XP]
Windows un eski ayarlarina dönmek için bazi programlari yüklediginizde sizin istemedigini bir durum çikabilir bunun sonucu yeniden windows kurmaniz gerekebilir ama buna gerek yok windows u yeniden kurgunuzda eski bilgilerinizi koruyabilirsiniz. XP cd sini cd rom'a koyun ve çalistir a su komutu yazin <CD sürücü ismi >:\i386\winnt32./unattend bunun sonucu kurulum islemi baslayacak ve tüm önemli dosyalari onaracaktir [ XP ]

Belki bir ise yarar.