msn yükleme sorununu format atmadan nasıl çözerim?

MY_KIL
20-04-2009, 19:55   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
351 mesaj

http://download.live.com/ dan indiriyorum fotoğraf galerisi mail toolbar vs değil sadece msn messengeri yüklemek istiyorum 3 tane hata çıkıyor.
windows xp sp3 kullanıyorum full güncelledim. net framework sp1 3.5 ve 1.1 yükledim yine aynı

microsoft application error reporting
windows live programlarını yüklemeyi yeniden deneyin. yükleme iptal edildiğinden programlar yüklenmedi. aborted:0x80004004

microsoft visual studio runtime
windows live programlarını yüklemeyi yeniden deneyin. yükleme iptal edildiğinden programlar yüklenmedi. aborted:0x80004004

windows live communications platform
bu ürün için yükleme kaynağı kullanılabilir değil. kaynağın olduğunu ve erişebildiğinizi doğrulayın. lütfen windows live programlarını yüklemeyi yeniden deneyin. bilinmeyen bir hata oluştu. hr:0x8007064c

Banned
20-04-2009, 20:02   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

windows clean up'la msnle ilgili tüm kayıtları silip yeniden yüklemeyi dene ilk yüklerken sadece messengeri seçersin.

MY_KIL
20-04-2009, 21:41   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
351 mesaj

ilginize teşekkürler
Windows Install Clean Up programını ben zaten denemiştim ama bütün parçaların hepsini kaldırmamışım diye olmamış...
tekrar denedim bu yazdıklarımın hepsini tek tek kaldırdım:

choice guard
microsoft application error reporting
msvcrt
segoe ui
webfldrs xp
windows live call
windows live communications platform
windows live karşıya yükleme aracı
windows live messenger
windows live oturum açma yardımcısı
windows live temel parçalar
ve
en üstte ne olduğu yazmayan sadece parantez içinde alt alta 4 tane
(all users) yazan satırları da remove yaptım pc yi restart yapıp yeniden kurduğumda sorun çözülmüştür Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara duyurulur saygılarımla.....

TLG2
05-11-2010, 20:30   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

YA aybı sorun bendede var 2 tane bilgisayarım var 2 sinede yüklenmiyor kimse yokmu bu sorunu çözecek ne dediyseniz yaptım amma olmadı bana acill yardım gerekiyor lütfenn

rhymer
17-07-2011, 12:10   |  #5  
Üye
58 mesaj

Zap messenger ile tüm msn sürümlerini kaldırabilirsiniz. Kolay gelsin.

chakra
18-07-2011, 02:51   |  #6  
Yeni Üye
28 mesaj

messenger yüzünden boşuna format atma bence.amsn gayet kullanışlı bir alternatif.üstelik messenger gibi kasmıyor ve sorunsuz çalışıyor.burdan yükleyebilirsin:

yükledikten sonra dilersen buradaki dış görünüm ve eklentiler kısmını incele.mesela "amsn live dış görünümü"yle messengerdaki sesler ve ifadelerin aynısı kullanabilirsin.seçenekler kısmını biraz kurcalarsan alıştığın msn görüntüsünü de elede edebilirsin.

diğer bir alternatif mercury messenger.fakat bu java tabanlı olduğundan kasabilir.artı olarak msn discovery live eklentisinin özelliklerine sahip.buradan inceleyebilirsin: