Muzik dinlerken olusan cizirtili sesler

flipp
13-07-2006, 14:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Selamlar.
Bilgisayarimda muzik dinlerken bir Internet Explorer ile internet sayfasinda geziniyorum veya bir Word belgesini inceliyorum, ama scrolling yaparken saçma sapan ve rahatsiz edici derecede cizirtlii sesler olusuyor. Sadece scrolling  de değil, menulere tikladigim zaman menu acilirken, programlari simge durumuna kuculturken de ayni seyler oluyor. Sorunun yazilimsal mi donanimsal mi oldugunu bi turlu anlayamadim. Farkli hoparlorlerle denedim ama degisen birsey olmadi. Bir de sorun sadece Muzik dinleren olusuyor.
Ses kartim on-board. VIA AC/97 Audio Controller.

Yardimci olabilirseniz memnun olurum.
Tesekkurler..

muratsan
22-07-2006, 14:53   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj
flipp
Selamlar.
Bilgisayarimda muzik dinlerken bir Internet Explorer ile internet sayfasinda geziniyorum veya bir Word belgesini inceliyorum, ama scrolling yaparken saçma sapan ve rahatsiz edici derecede cizirtlii sesler olusuyor. Sadece scrolling  de değil, menulere tikladigim zaman menu acilirken, programlari simge durumuna kuculturken de ayni seyler oluyor. Sorunun yazilimsal mi donanimsal mi oldugunu bi turlu anlayamadim. Farkli hoparlorlerle denedim ama degisen birsey olmadi. Bir de sorun sadece Muzik dinleren olusuyor.
Ses kartim on-board. VIA AC/97 Audio Controller.

Yardimci olabilirseniz memnun olurum.
Tesekkurler..

shehsuvar
22-07-2006, 16:29   |  #3  
Yıllanmış Üye
779 mesaj

ses ayarlarını şu  şekilde  ayarla

resimdeki menülerin tamamı  yoksa ;

ses ayar denetimi pencersinin sol üst köşedinden seçenekler > özlellikler > " aşağıdaki ses ayarı denetimini göster"  den hepsine  tik at " tamam" sonra  ilk dediğimi tekrar  yap . büyük ihtimal mikrofon veya line girişlerinden kaynaklanıyordur . sonç olarak  kullanmadığın bütün girişleri "sessiz"  yap

turksoftware
30-07-2006, 14:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,015 mesaj

benim ayarlar bole dııl ama ses super

muhammet3
06-08-2006, 19:03   |  #5  
Üye
55 mesaj

Tv kartı kullanıyorsanız ağ bağlantıları ekranındaki ayrıntıları yeniden gözden geçirmenizi öneririm..

cihat
08-08-2006, 10:35   |  #6  
Yeni Üye
47 mesaj

bakın bu sorun ses kartında çünkü eğer kalitesin bir ses kartı kullanıyorsan bu seslerin çıkması gayet doğal şimdi sen galiba on board ac 97 ses kartı kullanıyorrsan bu sesler çıkar eğer kaliteli bir ses kartı alırsan çıkmaz

eğer WİRELESS LAN teknolojisi modeminde açık ise bu sesler çıkar bu gayet doğaldır nedenini radyo teknolojisinden bunu anlatmak biraz uzun sürer bunu istersen msn de
SESLİ VE GÖRÜNTÜLÜ ŞEKİLDE ANLATIRIM  cihat92_08@hotmail.com
en kaliteli ses kartı şu an piyasada 3 milyarı geçer

Son Düzenleme: cihat ~ 08 Ağustos 2006 10:36
eyupp
25-08-2006, 11:46   |  #7  
Üye
71 mesaj

___al sana benim ayarlar___

ALKASKAN
29-08-2006, 10:14   |  #8  
Yeni Üye
30 mesaj

Cd romun ses kartına girişini kontrol et. (CD in) Ters bağlamış olabilirsin. Ulu orta hışırtı bundan dolayı çıkar. Ayarlarla bir alakası yok.

Kapalı Hesap (11889)
29-09-2006, 16:11   |  #9  
Kapalı Hesap
166 mesaj

creative ses kartımda da böyle sesler çıkıyor , kötü ses kartına yüklemeyelim , neyse . HEalde line-in ya da mic girişlerinin açık olmasından kaynaklanıyor olabilir.

umutciftci
05-11-2006, 21:28   |  #10  
Taze Üye
2 mesaj

Mrb
sanırım sorununun yanıtı bende ve aynı problemi bende yaşadım günlerce:( aradım taradım ve en sonunda çözümünü buldum. Çok şaşıracaksınız:)Bak dostum mutlaka cd yada dvd romun vardır. İşte sorunda bunlardan kaynaklanıyor evet yanlış duymadınız bu sorun cd yada dvdden kaynaklanıyo. Yapman gereken tek şey bilgisayarın kasasını aç ve cd rom ide kablosunun yerini değiştir basitçe anlatmak gerekirse eğer cd roma bağlı ide kablosu anakart üzerinde ide1 yse onu ide2 ye tak. Sorun kalmadığını göreceksin.Sorunsuz günler dilerim