Nasıl ADSl Modem Almalıyım

HPQ-User
29-07-2008, 15:38   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

dinamitt sormuş:
Usb Modem almayı düşündüm. Ancak Bir bilgim yok.
Aradığım özellikler şunlar:
-USB olursa güzel olur. Adaptör için yerim yok
-ADSL im internete hoşgeldin kampanyası 15.99 olan 1024/256 olan hız seçeneği 4 GB kota
-Bilgisayarımda 2 usb port var ama versiyonunu bilmiyorum. nasıl öğrenebilirim. galiba V1.1 Ama emin değilim
-Birkaç 2-3 bilgisayar birlikte kullanmalı
-Uygun fiyat
-Ben acemiyim bu yüzden basit ve  kullanışlı bişi işimi görür
-en önemlisi istanbul avrupa yakasında migros, media markt, metro vb yerlerden veya tanıdığınız bilgisayarcılardan alabileceğim bir şey olabilir mi?
-Pikatel, Inca, Yaksu vb usb ler gördüm ama nasıl kullanışlı mı sorun çıkarır mı bilmediğim için yardımlarınızı bekliyorum
NOT:::Statik IP filan almadım benzer ek özelliklere pek ihtiyaç duymuyorum.
NOT:::Bilgisayarım zaten yavaş bu yüzden ayrıntılı şeylerle dahada yavaşlamasını istemiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.......

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İntel(R)
Pentium 4  
1.80 GHz
512 MB RAM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)

Recep Baltaş
29-07-2008, 15:44   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Eeğr çok PC kullanacaksa USB modem kullanamazsınız. 4 portlu bir modem lazım. Airties tavsiye ederim.

bektash
29-07-2008, 15:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

airties-205 ;)

viking20
29-07-2008, 16:02   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

dergimiz zyxel i övüyor bu ayki sayısında ama ben de katılıyorum AirTies al(4 portlu)..

RT-111 ADSL2+ 4 Port Modem
ADSL2+ Modem, Router, Firewall,4 Ethernet Portlu Switch

Tak&Çalıştır özelliği ile Türkiye ADSL ayarları önceden yapılmış olan modeminizle Internet’e bağlanmak için; AirTies Türkçe Sesli İnteraktif Kolay Kurulum CD’sini bilgisayarınıza takmanız ve sadece ADSL abonelik bilgilerinizi girmeniz yeterli.Gelişmiş anti-DoS SPI firewall sayesinde RT-111 yerel ağınızı hacker ve DoS (denial of service) saldırılarından korurken URL, IP ve MAC adresi bazında Internet erişimi kontrolu sağlar.
AirTies ADSL Hizmet Programı modeminizin Firmware’inde bir güncelleme olduğunda sizi bilgilendirir ve istemeniz halinde modeminizin Firmware’ini otomatik olarak günceller. Güncel Firmware’i yüklemek, modeminizden yüksek performansı almak ve en yeni teknolojilerden yararlanabilmek için gereklidir.AirTies RT-111, AirTies’ın Türkiye’deki AR&GE ekibi tarafından, en gelişmiş çipler kullanılarak, Türkiye şartlarına uygun olarak geliştirilmiştir.
edit:önceden zyxel kullandım çok başım ağrıdı,şimdi Air Ties RT-103 TT ADSL2+ Combo kullanıyorum,daha çok şükür tık demedi.Her işi çok kolay.

Son Düzenleme: viking20 ~ 29 Temmuz 2008 16:11
VOY
29-07-2008, 16:07   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
922 mesaj

benimde arkadaşlar gibi iki önerim var yani AirTies ve zyXel ama AirTies daha iyi bence.