ne oluyo bu bilgisayara yaa

caylak03
03-12-2006, 01:06   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
67 mesaj

o sorunu çözdüm arkadaşlar ancak tam herşey yolundaydıki oda ne, ağ yolumu değiştireyim farklı bir isim vereyim dedim değiştirdim bilgisayarı kapatma uyarısı verdi tamam dedim ve şimdi bilgisayarım açılmıyor. açma düğmesine basıyorum ekranda hiçbirşey görünmüyor. bilgisayarın önündeki kırmızı ışıkta artık yanıp sönmüyor. ve en önemlisi başlangıçtaki dıt sesini alamıyorum.ne oldu şimdi bilgisayara.pili birkeç kez çıkartıp taktım yok bilgisayar açılmıyor. elektrik sorunu değil elektrik geliyor bilgisayara.fan falan çalışıyor eternette çalışıyor.öcesinde kardeşimle disk birleştirmiştim onunla ilgisi olabilirmiKarizmayardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

egemengiga
03-12-2006, 10:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,298 mesaj

ilk bas on panel baglanti kablolarini kontrol et; speaker, hdd led, power led, reset switch, power switch. bunlar gevsemis ya da cikmis olabilir. monitore goruntu gelmiyorsa ekran karti oynamis olabilir. eger bunlari denediginde bir gelisme olmadiysa anakartinda sorun cikmis olabilir. pili cikartiyorum ama bir sey olmuyor yazmissin. pili cikartmadan once kasanin butun baglantilarini soktukten sonra dene.

sistem bilesenlerini tam olarak yazarsan daha iyi yardimci olurum.