neden bazı siteleri görüntüleyemiyorum?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
musicapuerte
19-04-2004, 21:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Benim sorunum şu;
Bazı siteleri ör. sahibinden.com'u görüntüleyemiyorum. Adresi çağırdığımda açılan sayfa bembeyaz bir boşluk oluyor. Çoğu sitede sitede böyle bir problem yaşamıyorum, nedeni ne olabilir?
-GPRS ile bağlanıyorum
-98SE ve explorer 6.0 kullanıyorum

nanderson
20-04-2004, 01:30   |  #2  
Üye
58 mesaj

dostum sorun tarayıcında java desteğinin kapalı olmasından kaynaklanıyor olabilir. onun için java tabanlı siteleri göremiyor olmalısın. tavsiye eğer XP kullanıyorsan microsoft'un web sitesinden java yamasını indir. yada java web start adlı programı bil. kur. programı bulamazsan bana mail at sana gönderirim. hadi kolay gelsinnn

nanderson@mynet.com

okansakars
26-07-2004, 12:03   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

abi sorunun dil kodlaması İe explorer sayfasına sağ tıkla Dil kodlamasını otomatik seç yap %99 sorun bundan

webaytek
26-07-2004, 15:34   |  #4  
Yıllanmış Üye
659 mesaj

http://www.geocities.com/escbcosgyy
sitesinin de sorununu şu dil kodlamasıyla bi çözsenize ben çözemiyorum da (java içeriğiyle de dil kodlamasının ilişkisini açıklayabilirseniz cennetliksiniz wallahi)

mateng
29-07-2004, 15:17   |  #5  
Taze Üye
15 mesaj

abicim bazı sitelerin meta taglarındanmıdır nedir ayrıntısını bilemicem ama içeriği dil kodlamasındanm ötürü görünmüyo Yani aslında arkadaşın girdiği tüm siteler açılıyo ama gözükmüyo Sorunu kesnlikle javadan değil dil kodlamasından Kafamı keserim doğruGülümseme

webaytek
29-07-2004, 15:45   |  #6  
Yıllanmış Üye
659 mesaj

tamam haklısın da benim dediğim şu : Java desteği kapalı olan browserlar bu sayfaları yükler ama açmaz - Bunu <style> açıp kapamazsan (</style> yazmazsan) anlarsın...

benim dediğim charset ile ilgili olduğu zaman sayfayı (genelde) görürsün ama saçma abuk subuk karakterlerle.
Genelin dışında da sayfa görünmez - çözmenin tek yolu dil kodlamasını yeniden kurmak - dediğin gibi Java kodunun içiyle ilgisi yok - senin browserinla ilgili - ama adamın derdi java sen onu karakterlerle oynayarak çözemezsin - bu soruya birisi yine böyle bi cevap vermiş başka bir başlık altında - abi olacak iş mi!!!

webaytek
29-07-2004, 15:51   |  #7  
Yıllanmış Üye
659 mesaj

size bi iyilik yapiim bari

girin bu siteye varsa javanız zaten

bu siteye bağlanır otomatik olarak yoksa oradan yüklersiniz.