Neden Yabancı Servisleri Kullanıyoruz

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
mmtopkaya
29-08-2005, 18:42   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

Arkadaşlar dikkat ederseniz hep MSN Messenger, hotmail, yahoo,
gmail gibi yabancı servisleri kullanıyoruz. Ondan sonra da türkler neden gelişemiyor, neden yabancılardan gerideyiz gibi şikayetlerde bulunuruz. Peki hiç düşündünüz mü neden Mynet Mesaj değil de MSN Messenger? Neden Mynet Mymail değilde Hotmail? Neden Mynet Mysite değilde Tripod? Neden yonlendir.com değilde cjb.net? Neden inndir.com değilde download.com.

MSN Messenger'i, hotmail'i hiç kullanmayındemiyorum. Ama çok da önemli olmayan işlerimiz de Mynet Mesaj (chat) kullanırsak Türk servislerininde gelişmesine katkıda bulunmuş oluruz. Biliyorum şimdi bir çok kişi bu programlar yeteri kadar gelişmiş değil diyecek ama biz kullanmazsak adamlar kullanılmayan bir programı neden geliştirsin. Dikkat ederseniz bir kaç gün önce Burada Google Talk tanıtıldı ve birkaç kişi burada destek olmak için google talk adresini verdi. Ama şimdiye kadar kimsenin Mynet Mesaj adresini verdiğini görmedim. Geliştirse bile yarım ağızla, özenmeyerek geliştirir.
Dikkat ederseniz chip forumlarının profil kısmında MSN Messenger adresi var, Yahoo Messenger adresi var, ICQ adresi var ama Mynet Mesaj adresi yok. Ben burada Chip'i suçlamıyorum. Chip neden arabirimine kullanılmayan bir programın simgesini koysunki.

Ben şimdi burdan Mynet Mesaj için adresimi veriyoum: mmt91@mynet.com .  Herkesi bekliyorum...

mmtopkaya
29-08-2005, 18:45   |  #2  
OP Üye
57 mesaj

Mynet Mesaj için: http://mesaj.mynet.com

mmtopkaya
30-08-2005, 20:48   |  #3  
OP Üye
57 mesaj

Arkadaşlar bu konuda fikri olan yok mu?

ibrahimn
30-08-2005, 20:53   |  #4  
Yıllanmış Üye
391 mesaj

kardeş ben yorumu yabiimde ... Simdi bu servisler dünyaca kabul edilmiş şeyler ve hemen hemen herkes bu servisleri tercih ediyor.Mecburen bis e bunnarı kullanacağız yaws ... :D   ... Tamam türkçe servisleri kullanmak güsel olurdu ama ne bilim işte.

LiL_CaT
31-08-2005, 17:55   |  #5  
Yıllanmış Üye
385 mesaj

Çünkü Türk'ler çok geç bu işin eğitimini alıyorlar.Bu yuzden yabancıların yaptıgından daha iyisini yapamıyorlar.Bunlar 10yıldır tartışılan şeyler hala bir sonuş yok.

mmtopkaya
31-08-2005, 20:16   |  #6  
OP Üye
57 mesaj

Arkadaşlar MSN Messenger dünyada 33 milyon dan fazla kullanılıyor. Sizin bu kadar çok kullanılan bir programınız olsa geliştirmezmiydiniz?

Peki ya Mynet Mesaj'ı kaç kişi kullanıyor...

mmtopkaya
31-08-2005, 20:37   |  #7  
OP Üye
57 mesaj

Dostum bence MSN Messenger kullanın. Ama aynı zamanda Mynet Mesaj'ınızda açık olsun. Sonra İnterne Cafeler Mynet mesaj kursun. Çeveremizdekileri Hotmail den değil de Mynet Mesaj kullanmaya teşvik edelim. Yoksa biz gelişemeyiz. Hep yabancılardan öğreniriz. Hep yabancıları överiz. Benim Mynet Mesaj'ım açık. Buyrun: mmt91@mynet.com

theironman
31-08-2005, 22:45   |  #8  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

kusura bakma ama bu uyarına rağmen ben şimdilik msn i değiştirme niyetinde değilim. MYNET kullanımına teşviğe gelince olabilir tabi ama bu yolla zor iş.

shadycolossus
31-08-2005, 22:48   |  #9  
Yıllanmış Üye
131 mesaj

Hakkatten arkadaşlar türk servisleri kullanmamız vakti geldi! Ben pek ingilizce bilmem[V] ama ingilizce servisler kullanıyorum ve bazı şeyleri anlayamıyorum. Gelin mynet msj'a chatleşelim most_shadymynet.com

Son Düzenleme: shadycolossus ~ 31 Ağustos 2005 22:54
mmtopkaya
31-08-2005, 23:16   |  #10  
OP Üye
57 mesaj
alıntı:
Hakkatten arkadaşlar türk servisleri kullanmamız vakti geldi! Ben pek ingilizce bilmem ama ingilizce servisler kullanıyorum ve bazı şeyleri anlayamıyorum. Gelin mynet msj'a chatleşelim most_shady@mynet.com
   shadycolossus arkadaiım sana şiddetle katılıyorum. Bir ordan bir burdan zamanla artar kullanıcısı. Bu kararından dolayı seni tebrik ediyorum...     Mynet mesaj için: mmt91@mynet.com

mmtopkaya
08-09-2005, 19:08   |  #11  
OP Üye
57 mesaj

HADİ ARKADAŞLAR CANLANIN BİRAZ

LiL_CaT
08-09-2005, 20:28   |  #12  
Yıllanmış Üye
385 mesaj

Msn(microsoft network) 6-7 senelik bi yazılım mynet mesaj'ı ise ilk kez duydum.Bütün sorun burada...Neden Türkiye'de Arçelik ve Beko ürünleri  fazla satılıyorsa MSN'ide bu yuzden fazla kisi kullanıyor.

mrcplus
09-09-2005, 13:57   |  #13  
Yıllanmış Üye
564 mesaj

Arkadaşlar burada önemli olan türk yapmış yabancı yapmış meselesi değil bence..Bir bmw yerine ozaman neden murat şahin doğan anadol vs gibi arabalara binmiyoruz??..Bu bahsettiğiniz olaylar kendi içimize kapanmamıza neden olur.Açıkçası programlama dillerini geliştirenler Bu ülke vatandaşı değil ama biz o dille geliştirilen programları kullanıyoruz.İçinde Bunun winodows ta var??..Ozaman hadi arkadaşlar windowsu kullanmayı bırakıyoruz:)..

tonic
13-09-2005, 15:16   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

güzel yazdın mrcplus...

cyclops
26-09-2005, 22:29   |  #15  
Yıllanmış Üye
174 mesaj

Arkadaşlar ben bazen hissediyorum buna benzer duygular mesela küçük esnafa destek olayım süpermarketlerden alışveri yapmayayım türkçe programlara destek olayım yabancı programlar kullanmayayım ama şimdi göz var nizam var kardeşim ben her zaman için en iyi hizmeti almak isterim beni ne kadar gelişmiş olursa olsun bi program kolay kolay tatmin etmez bundan dolayı nerde en kaliteli onu kullanırım sen sabırlıysan bir miktar eziyet cekmeyi kabul ediyosan destek vermek istediğini kullan ama bence bu biraz yanlış bi düşünce tarzı.bence üreticiden her zaman daha iyisini beklemeli ve daha iyisi için üreticiyi zorlamalı ki daha iyileri yapılsın mesela biz gitsek bakkaldan alışveri yapmaya devam etsek ürün kalitesi artmaz süpermarketlerde çünkü nasıl olsa benden almıyo bakkaldaki daha az kaliteli malla yetiniyo o zaman bende kaliteye niçin daha önem vereyim zaten benim malım şimdiden daha kaliteli demez mi ama biz her zaman en kalitelinin yanında olursak her zaman en kaliteli kendini aşmak zorunda kalıcaktır vede asıl bu kullanıcılara yara olarak dönecektir benim görüşüm.

Gökhan Varişler
27-09-2005, 12:40   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

Bencede herkes her zaman en iyi hizmeti almak ister buna bende dahilim bu yüzden ne zaman türkler iyi hizmet sunmaya başlıcak o zaman inanıyorumki herkes yerli malı yurdun malı sözünü benimsicek.

tuncay123
27-09-2005, 14:25   |  #17  
Taze Üye
5 mesaj

Merhaba Arkadaslar, bencede turk arkadaslari desteklememiz lazim. Bir yandanda düsünüyorumki, yabancilarbizim siteleri kullansin ama tabiki önce biz destek vermeliyiz. Mesela http://www.dnswatch.info/ bu sayfa ve yabanci dilde yapilmis bir arkadasimiza ait ama türklerden cok yabancilar kullaniyor. Bana inanmayan tabiki türkce mail atip sorabilir. Dünyayla yarismak icin tek caremiz ingilizce web sayfalari hazirlamak.

ibrahimn
01-10-2005, 13:56   |  #18  
Yıllanmış Üye
391 mesaj
alıntı:
Gönderen : tuncay123

Merhaba Arkadaslar, bencede turk arkadaslari desteklememiz lazim. Bir yandanda düsünüyorumki, yabancilarbizim siteleri kullansin ama tabiki önce biz destek vermeliyiz. Mesela http://www.dnswatch.info/ bu sayfa ve yabanci dilde yapilmis bir arkadasimiza ait ama türklerden cok yabancilar kullaniyor. Bana inanmayan tabiki türkce mail atip sorabilir. Dünyayla yarismak icin tek caremiz ingilizce web sayfalari hazirlamak.

Gerçekten de arkadaş haklı ... Bencede Dünya ile yarışmak için tek çare İng. :(

cinoali
02-10-2005, 14:07   |  #19  
cinoali avatarı
Taze Üye
3 mesaj

mmtopkaya,
güzel de sen neden cjb kullanıyorsun onu anlamadım. (imzandaki topkayaonline.cjb den söz ediyorum!)
Saygılar.

theironman
02-10-2005, 18:46   |  #20  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye bir söz vardı; nedense aklıma geldi birden.

wehwet
12-10-2005, 14:33   |  #21  
Taze Üye
3 mesaj

tamam yöneldir.com kulanalım diyelim onun yurt dışında bazen sorun çıkardığını biliyormsuun bende mynet kulanıyorum zaten en sağlamı mynet. bi ara kolaywb.com diye bişi vardı siteye dosya yuklemek için canın çıkıyr maynetede oyle dosya yüklüyom dosayyı yuklemiyor boyutuda  kb cinsinden mesela 283kb bir dosyayı yuklemiyor yükleme bitiyor ama sitede görünmüyor. yabancı serverlerde böyle dandiklik gördünmü sen hiç.
Karşı değilim kullanmayında demiyorum. ama kaliteli yaparlarsa neden kulanmayalım
msn gelince.
msn dünyaca tanınmış bir servis. hata bazı şirketler telefon görüşmelerini bile msn üzerinden yapıyorlar. aşıklar bileme msn den birleşip sevişiyolar. ve bunu bu şekilde uzaaaaata da biliriz.

mmtopkaya
04-11-2005, 20:09   |  #22  
OP Üye
57 mesaj
alıntı:
cinoali Tarih - 02/10/2005 : 14:07:43
--------------------------------------------------------------------------------
mmtopkaya,
güzel de sen neden cjb kullanıyorsun onu anlamadım. (imzandaki topkayaonline.cjb den söz ediyorum!)
Saygılar.

Dostum tabii ki haklısın. Ben yonlendir.com da kullanıyorum. O adresi öylesine aldım. Ama senin de dediğin gibi oradan o yazıyı en yakın zamanda sileceğim. Oraya o yazıyı yazarak en azından reklamını yapmış oluyorum. Uyardığın için teşekkür ederim. Dediğim gibi en yakın zamanda sileceğim.

mmtopkaya
04-11-2005, 20:21   |  #23  
OP Üye
57 mesaj

Arkadaşlar olaya ne tarafından bakarsanız o tarafını görürsünüz. Mesela bende msn kullanıyorum. Şimdi iptal oldu ama mmt91@mynet.com adresimide msnde kullanılacak şekilde ayarlamıştım. ornicron07@hotmail.com msn adresimi genelde sadece chatlaşmak için kullanıyorum. Mynet 1gb kapasite veriyor. Gelen bütün(spam olmayanları) mailleri depo adlı klasörde depoluyorum. 1 gb kapasite doldur doldurabilirsen. Mynet sağolsun okunmuş mesajları silmiyorda... Arada sırada eskileri yad ediyorum. Bana kalırsa msn de kullanın ama mynet mesajda bulunsun. E-posta olarakda mynet veya herhangi bir başka türk servisini kullanın. Tabii bence. Daha öncede yazdığım gibi MSN Messenger'in dünyada bilmem kaç milyon kullanıcısı var. Peki mynet mesaj'ın kaç tane(!)? Benim internet kafem olsa her bilgisayaramynet mesajda kurarım. Geçenlerde bir arkadaşa bilgisayar kursunda öğretmenleri bütün sınıfa e-posta hesabı açtırmış. Yahoo dan. Şimdi bu kişiler Yahoo dan hesap açmayı öğrendiler. Belkide bundan sonra e-posta hesabı açmak isteyenlere hep yahoo dan açacak veya yahoo yu tavsiye edeceklerdir. Ve bu ağ gittikçe büyüyecek. 5 dakika bunun  boyutunu düşünün ve sonra karar verin. Bu aralar internete pek giremiyorum. Cevap yazamayabilirim. Destekleriniz için şimdiden teşekkür eder bayramınızı kutlarım.  

Selçuk İslamoğlu
05-11-2005, 09:42   |  #24  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Doğal bir içgüdü ile "yabancı" servislerin daha bir "güvenilir", detaylarınızı teslim etmenin daha bir "güvenli" olduğunu düşünüyorum...

Sanırım, bu konuda yanılmıyorum da.

mmtopkaya
07-11-2005, 20:35   |  #25  
OP Üye
57 mesaj
alıntı:
Selçuk İslamoğlu Tarih - 05/11/2005 : 09:42:27
--------------------------------------------------------------------------------
Doğal bir içgüdü ile "yabancı" servislerin daha bir "güvenilir", detaylarınızı teslim etmenin daha bir "güvenli" olduğunu düşünüyorum...

Sanırım, bu konuda yanılmıyorum da.

aynen