NEFES - 16 Ekim'de Sinemalarda

E.D.
20-08-2009, 21:21   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
493 mesaj

Film Hakkında

Terör örgütü ile mücadele eden bir komando timinin öyküsünü anlatan"Nefes" filminin çekimlerine başladı. Filmin kadrosunda hiç yıldızoyuncu yok.

Ön hazırlıkları 1.5 yıl süren, kadrosunda yıldız oyuncu bulunmayan filmde, askeri eğitim görmüş 40 genç rol alıyor.
Sınır karakolu inşa edildi
Bugüne kadar birçok büyük firmaya reklam filmi çeken Levent Semerci'ninyönettiği "Nefes"in senaryosu, Hakan Evrensel’in “Güneydoğu'danÖyküler” adlı kitabından yola çıkılarak kaleme alındı. Film için NiğdeAladağlar’da 120 kişilik bir sınır karakolu inşa edildi. Özel efektlereyer verilen ve savaş sahneleri Hollywood normlarında çekilen filmde tam12 kamera kullanılıyor.
Öykü gerçeklere dayanıyor
Medyavizyon'un dağıtımcılığını üstlendiği film hakkında Semerci şuaçıklamayı yaptı: "Bize göre o bölge ne Vietnam’dır ne de en tazeörneği ile Irak... Kendine özgü dinamikleri olan, üç-beş kelimeyleaçıklanmayacak bir dönem yaşanmıştır, yaşanmaktadır. İnanılmayacakolayların yaşandığı bir dönemin hikayesini tüm gerçekliğiyle beyazperdeye aktarıyoruz."

Film için Uzakdoğu’dan, özel olarak üretilen demo silahlar ithaledildi. Filmde rol alan, çoğu konservatuvarda okuyan 40 genç oyuncu,bir ay askeri eğitim aldı ve dağda konakladı.

Yönetmen: Levent SEMERCİ

Site : http://www.nefesfilm.com/

_hEro
23-08-2009, 23:14   |  #2  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

Geçen bir haber bülteninde sağlam bir sahnesini gösterdiler.Oldukça etkilendim.Mulaka gidip seyredeceğim.

StyleALP
29-08-2009, 12:48   |  #3  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,601 mesaj

2008 yılından itibaren fragmanlarını gördüm. Çok güzel bir çalışma olacağına inanıyorum. Kesinlikle izleceğim.

* Paylaşımın İçin Teşekkürler...

Der Rote BaroN
30-08-2009, 22:08   |  #4  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Youtube'ta en çok tıklanan fragmanını seyrettim. Kesinlikle mükemmeldi. Umarım Arog zırvalarını geçer.

Andrei
03-09-2009, 17:15   |  #5  
Üye
58 mesaj

gitmeyi düşündüğüm filmlerden birisi. kimi diyor asker gaza geldi yok şöyle davranıyor falan filan ama belki de askeriye de olanlar bu filmle birlikte ön plana çıkmıştır.

umut101010
03-09-2009, 23:18   |  #6  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj

çok abartılı yapmışlar o iştima sahneleri falan güneşi gördüm filmide öyle sırf acıtasyon olmuş bu tür konulara kurtlar vadisi ni tek geçerim terör yayınladı sonra hemen kaldırıldı neden acaba şu an beklediğim tek film kurtlar vadisi gladio terörün asıl kaynağını anlatan bir film olcak

omer_6134
09-10-2009, 14:17   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,789 mesaj

Buna gidecem ardındanda Kurtlar Vadisi Gladio'ya gidicem. İstancul GOP kültür merkezinin oralarda oturanlar varsa beraber gidebiliriz. En son Sonsuz'u izledim. Kimse yoktu sinemada bize özeldi (:

Der Rote BaroN
18-10-2009, 18:32   |  #8  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

16 Ekim'de gittim. Filmin bazı sahneleri gereksiz yere uzatılmış ama standart olarak (Çekim teknikleri, çatışma sahneleri, kurgu, hikayenin işlenişi) Hollywood standartlarında. İlk defa bir Türk filmi beni bu kadar etvkiledi. Kesinlikle gidilmeli. Son sahnede teröristin öldürülmemesi bile filmin vermek istediği mesajı almamızı sağlıyor.

dextercan
31-10-2009, 00:36   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,624 mesaj

Filme bugün gittim.Filmi genel hatlarıyla beğendim ama gereksiz ara sahneler çoktu.İzleyiciyi sıkabilir.Çatışma sahneleri ve efektler ise gerçekten Türk sinema tarihinin en iyi sahneleriydi.