Net neden donar?

HPQ-User
14-11-2010, 11:57   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sefik50 sormuş:
HP bilgi sayarım etkin bir veri akışı varken bazen tamamen kilitleniyor imleç tamamen hareketsiz kalıyor. Bilgisayarım hükmedemiyorum bazen 5-10 dakika sonrası açlıyor ondan sonra seri şekilde aktif hale geliyor. Metin yazılarımda da bazen yazım alanın dışına çıkıyor veya önceden yazılmış kelimelirin içine girerek anlamsız kelime üretmiş oluyorum. Onun için harflerde kayma varmı diye bakarken seri yazamıyorum bu da yazım hızımı basitleştiriyor. Yardımlarınızdan dolayı şimdiden tşkl. ediyorum.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
üRÜN ADI: Notebook HP Pavilion DV6138EA

ÜRÜN MODELİ:RP946EA

ÜRÜN SERİ NO: CNF6391J08

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/534.7 (KHTML, like Gecko) Chrome/7.0.517.41 Safari/534.7

Rashnu
12-01-2011, 22:55   |  #2  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
347 mesaj

Herhangi birşeyi kopyalarken veya taşırken demek istediniz sanırım? etkin veri akışı başka birşey aklıma gelmiyor. Daha etkin bir veri akışı ne olabilir? Hardiskiniz 5400 rpm dolayısı ile hardisk ve işlemcinin önbellekleri düşük olma olasılığı yüksek .... antivirüs vs... de işin içine girince pcnizin ara sıra donması normal. ya teker teker işlem yapacaksınız. yada parçalarınızı değiştireceksiniz... yada az donanım isteyen linux e geçeceksiniz ki onda da kopyalama yaparken oyun oynamaya kalkmanız saçma olur :)