net user ne demek

HPQ-User
23-03-2009, 16:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

osmaniyemin sormuş:
arkadaşlar ben bugün ders çalışırken notlarımın birisini köşesinde şunu gördüm BAŞLAT<ÇALIŞTIR<net user<enter çıkan ekranda support 388945a0 varsa sil yazıyor bende hemen baktım yazıyor fakat ne için yazdığımı bilmiyorum bi bilgisi olan varmı.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
1gb Ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.7) Gecko/2009021910 Firefox/3.0.7

MBTGROUP
23-03-2009, 16:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

Öncelikle heryerde böyle yazar,
microsof firması windows un içerisine yerleştirmiş oldugu casus programı ile makinamıza istedigi gibi girip bilgilerimize ulaşıyor.
bunun önüne geçmemiz için ne yapmalıyız.tabiki silecez...nasıl mı?
1-öncelikle başlat menüsünden çalıştırı seçiyoruz.
2-komut olarak şunu yazıyoruz “cmd” yazıp entere basıyoruz.
3- çıkan bu pencereye : net user yazin (net bir bosluk user olacak.)o pencerede bir liste var ve bilgisayarda kac tane kullanici var hepsi yazili buraya kadar her sey normal
eger: burada bir support_388945a0 diye bir hesep varsa iste sende de casus var yoksa sorun yok
var ise derhal sil:
peki bunu nasil silecegim:
kolay
bunu yap:
net user support_388945a0 /delete
enter. ve gecmis olsun.
not:windowsu her update yaptiktan sonra tekrar kontrol edin.

Ama ben tavsiye etmem silmeyin.

OnlyMann
23-03-2009, 17:23   |  #3  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Bu bir kullanıcı pcword arkadaşımızın dediği gibi ms tarafından kullanılan bir (network-internet üzerinden) uzaktan yardım istendiğinde ulaşılabilmek için açılmış bir kullanıcıdır. Silmek yerine kullanıcıyı devre dışı bırakmanız daha iyi olur. Çünkü böyle bir durum gerektiğinde devreye almanız daha kolay olacaktır.

Ayrıca bunu bilen bir takım casus program yazan kişilerde kendi amaçlarına uygun bir şekilde kullanabilirler.

osmaniyemin
23-03-2009, 23:28   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

teşekkür ederim arkadaşlar. silmiyorum tmm ne olur ne olmaz kalsın benim için sakıncası yok. tüm sürümler lisanslı zaten. bi nod32 var onuda aylık kullanıcı adı alarak kullanıyorum.