netbookta windows root system32 hal.dll

HPQ-User
03-10-2010, 12:57   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ıglesıas sormuş:
netbooktaxp home yüklüydü.windows 7 yi denemek için kurdum beğenmedim kaldırdım.fakat hala baslangıç menüsünde iki işletim sistemi seceneği görünüyordu.bunu kaldırmak için bilgisayarım özellikler gelişmiş başlangıc ve kurtarma düzen bölümünden windows 7 ye ait bölümü sileyim dedim fakat galiba xp home a ait bölümü sildimşimdi bilgisayarı baslattıgımda yine iki secenek cıkıyor.fakat windows 7 yi kaldırdıgım için onu tıkladımda ingilizde cd takın yükleyin onarın diye  baya bir secenek çıkıyor.xp home u sectiğimde ise <WİNDOWS ROOT</SYSTEM 32/HAL.DLL. hatasını alıyorum.windows güvenli kip ve diğer baslangıç seceneklerindede aynı hatayı alıyorum.bu tür cihazlarda cd roomda yok.bu sorunu nasıl halledebilirim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows xp home

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/534.3 (KHTML, like Gecko) Chrome/6.0.472.63 Safari/534.3

murat_6790
03-10-2010, 22:16   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
36 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/Cok ... ilmiyor_t87989.html bu konuyu inceleyebilirsin.

ıglesıas
14-10-2010, 18:39   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
77 mesaj

sorunu  çözdüm .şöyle.netten windows 7 lite sürümünü yani kırpılmış sürümünü iso dosyası şeklınde indirdim masaustu pcmle.bunu  flash diske bir program yardımıyla  attım.daha sonra flash diski netbbookun usb girişine taktım ve netbooku başlattım.windows 7 yi yükledim.netbooku windows 7 yle actım.c de bulunan lg x130 kullananlar bilir smart recovary programını calıştırdım ve format attım.d deki windows 7 ye ait kalıntı dosyaları ise d yi biçimlendirerek sildim..bu arada indirdiğiniz iso dosyasını normalde direk flash diske attıgınızda olmuyor.ben novicorp  wintoflash ile attım

Son Düzenleme: ıglesıas ~ 14 Ekim 2010 18:45