nf4 anakart mı crossfıre desteklı anakart mı

Snake Plisken
12-04-2006, 14:25   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj

ben anakart alacagım da soyle bır sorun var
forumdakı bır arkadas nf4 cıpsetlı anakart yerıne         
ASUS A8R32-MVP ATI RADEON XPRESS3200 ATHLON64 SOKET 939 ANAKART        
anakartı alırsan performansın baltalanır dedı atı cıpsetlı anakartlar performansı baltalar dedı ama nf4 cıpsetlı anakartlarda crossfıre yapılamıyor sımdı nf4 cıpsetlı anakartta tek ekran kartıyla mı daha yuksek performans alırım (ekran kartların hepsının aynı oldugunu varsayıyoruz ) yoksa         
ASUS A8R32-MVP ATI RADEON XPRESS3200 ATHLON64 SOKET 939 ANAKART        
anakart + crossfıre da calısan ıkı ekran kartıyla mı

herkese tesekkurler

lazrailefsanesi
12-04-2006, 17:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

İkisininde kendine göre avantajları var ama benim fikrim bir kere nf4 kendini ispatladı.Tek ekran kartında (Benim kartım ati) gayet guzel sorunsuz bi performans serigiliyor.Ayrıca crossfire (ve slı) 200$ altı kartlarda oyle aman aman bi performans seriglemedigi dergilerin yaptıgı testlerde ortaya cıktı.birde su var iki tane 200$ ekran kartı alcagına 400$ lık baba gibi bi ekran kart alırsın en azında bilgisayarın kendisi daha az elektirik harcar hemde sen mutlu olursun.Yok ben iki sene sonra ona iki numara alcam diyorsan bence bu ekran kartı firmların satmak icin ortaya attıgı koca bi yalan.Teknoloji cok hızlı gidiyor,o zaman 512mb liık bilmem kac is hatlı kartlar cıkacak belkide 1 gb ekran kartları gorecegiz. ve sen eski ikinci el Belki sıfır bi kart bulacaksin eldeki kartına takacaksın ve bi bakacan 100$ baslangıc bi seyiyesi bi kartın verdigi performansı anca veriyor.Bilmem yeterince acıklayabildim mi?

Mdg
13-04-2006, 10:12   |  #3  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

Single Gpu'da 2'sininde  bir özelliği olmaz çünkü  ikiside dual için optimize edilmiştir ama Nf4  oturmuş bir Chipset'dir Driver'ları Felan Gayet Stabil Çalışıyor
Öte Yandan 2 şirkette Dual Gpu'Da Ben iyiyim Diyor
Single Kullanacaksan  Hiç Dert Etme Nf4 Al

Aytun Çelebi
15-04-2006, 13:59   |  #4  
Üye
68 mesaj

İleride hangi üreticinin çift ekran kartlı çözümünü kullanacaksan, ona uygun bir anakart seç. Her iki üreticinin yonga seti arasında aman aman bir performans farkı yok. Aslında, seçeceğin anakart üreticisi performans farkında daha etken.

erdinc22
23-04-2006, 16:24   |  #5  
Yeni Üye
20 mesaj

arkadaşlar peki nf4 chipset li bir anakarta ati marka bi ekran kartı takmanın herhangi sakıncası var mı? şöyle bir soru işareti var kafamda ..nf4 ü nvidia üretiyor.. ve nvidia ile ati sıkı iki rakip... acaba nf4 anakarta nvidia marka bi ekran kartı mı yoksa ati mi almalıyım.. lütfen yardım edin kararsızım.. kısaca size sorum nf4 anakartta ati marka ekran kartı takmamda bi sakınca olur mu?? teşekkür ederim