nfs carbon ve ekran kartım

erensrnc
13-06-2007, 16:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

merhaba arkadaşlar 2-3 hafta kadar önce tOSHİBA a 100-036 modeilinde bir laop top satın aldım ekran kartı 128 paylaşımlı 1 gb ram var.ilk aldığımda vista yüklüydü nfs carbonu yükledim ve career modunda oyuna başladım ancak ilk yarıştan sonraekran karardı ve çalıştırmdaı daha sonra career modunda hep aynı şey oldu fakay quick race modunda oynayabiliyorum şuan xp yüklü bilgisayarımda nfs carbonu yüklüyorum ve oyuna girmek istediğimde nfsc.exe hata veriyo system requirements die bi sitede bilgisayarımın bu oyun için uygun olup olmadığına baktığımda ise failed olan kısımlar ekran kartıyla ilgili ve şunlar yazıyo:
-Video HW Transform & Lighting: Required - Yes , You have - No
-Vertex Shader Ver.: Required - 1.1 , You have - 0.0
sadece bunlar failed durumda.ne yapabilirim bu durum bişeyler yüklenerek düzelebilirmi yoksa bilgisayarım bu oyunu oynatmak için yeterli değilmi yardımcı olursanız çok sevinirim..

Borga-x
13-06-2007, 16:11   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Öncelikle paylaşımlı ekran kartları çok gelişmiş ekran kartları değil.Bu yuzden çok fazla performans bekleme.
Sorunun çözümü için en güncel sürücüleri yüklersen ve oyunu en baştan kurarsan sorunun çözülür

erkanc
13-06-2007, 17:08   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

ekran kartın yeterli değil bir de sürücü geünecelleştirmesi yap ekran kartını butaya yazarsan sana sürücüsünü yazabiliriz

erensrnc
13-06-2007, 17:13   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

ekran kartım bu: Mobile Intel(R) 945GM Express Chipset Family (Intel(R) GMA 950)
ekran kartı desteklemeyebilir ancak benim anlamadığım vista yüklüyken bu oyunu quick race modunda sorun yaşamadan oynayabilmeme rağmen şuan oyuna bile girememem cd ile ilgili bi problem var desem ama onuda arkadaşımın bilgisayarına yükledim çalışıyo ilk mesajda yazdığım sitedeki testte failed olan kısımlar için yapılabilecek veya yüklenebilecek bişey varmı?

egemengiga
13-06-2007, 17:15   |  #5  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

surucu guncellemesi ile sorun cozulmezse ekran kartinin donanim ozelliklerinin yetersizliginden kaynaklaniyor demektir. yada oyunun korsansa korsan oldugundan da bu tarz hatalar yapabilir.

erensrnc
13-06-2007, 17:27   |  #6  
OP Taze Üye
3 mesaj

toshibanın sitesinden son driveri yükledim şuan tekrar deniyorum cd ile ilgili bi problem olsa arkadaşımın laptopunda da çalışmazdı diye düşünüyorum umarım çözülür garip bi durum içinden çıkamadım ben:)