nicin laptopumda donmalar yasiyorum

HPQ-User
26-03-2008, 18:34   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

arzu sormuş:
hp  laptop  aldim  1  ay  once[  Amerika dan  yaziyorum]ekranimda  donmalar  yasaniyo  mesela  yahooyu  actim  bi  tarafta  windows  live  messenger  bide  hurriyet . x e  basiyorum  kapamak  icin  kapanmiyo  donuyo  laptopu  kapayip  tekrar  acmam  gerekiyor.  bir  gun  actigimda  ekran  kapkaraydi  aldigim  yere  goturdum  hp  servisini  aramam  gerektigini  onlarin  bana  kutu  yollayacagini  adresime;  kutuya  koyup  yollamam  gerektigi  soylendi  uzun  islem  olacagindan  vazgectim  cunku  eve  gelinca  kendi  kendine  ekran  gelmisti  ama  donmalar  yasaniyo  bana  sacma  geliyo  yeni  alinan  laptopta  boyle  sorunlar  yasanirmi?  sizce  servisine  yollanacak  bi  sorunmu?simdiden  bana  vakit  ayirdiginiz  icin  cokkk  tesekkurler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
MARKASI  HP  PAVILION

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

1ol3irol
26-03-2008, 21:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,714 mesaj

bilgisayarın modelini yazmadığınız için donanım hakkında birşey söyleyemeyeceğim.. güç planının güç tasarrufunda olmadığından emin olun.. bir de bilgisayarla birlikte gelen hp recovery cd'lerini kullanarak format atın. eğer sorun devam ediyorsa teknik servise gitmesi gerekiyor..