Nokia 5800 XM Ekran Çizilmesi..

spungej
25-02-2010, 19:33   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
82 mesaj

Arkadaşlar benzer bir konu daha açmıştım ama fazla ilgilenen olmamıştı.. Şimdi yeniden danışmak istiyorum..

Telefonu titiz kullanmayı seven biriyim.. 5800'ımın en üst tabakasındaki şeffaf tabakada derin olmayan ufak töfek çizikler var.. Yani çizikler sadece touchpad denilen yerde sanırım.. Yani en üst tabakadaki ısıkta parlayan basınca içeriye hafif göçen tabaka .. Anladınız siz onu :) Bu tabaka gövdeyle tümleşik değil gibi gözüküyor.. Bu tabakayı değiştirmek istersem tüm gövdeyimi değiştirecekler(biri öyle demişti;oldu olacak telefonu değiştirsinler bari ufak bi çizik yüzünden)? Yoksa sadece çizilen o şeffaf tabakamı değiştirilecek??  Bilgisi olan varsa şimdiden teşekkürler ..

Şunada bir bakın derim ;  http://urun.gittigidiyor.com/NOK ... ZZ17206283#aciklama

Son Düzenleme: spungej ~ 25 Şubat 2010 19:37
NoteBook
25-02-2010, 19:45   |  #2  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

Telefonu yan çevirdiğinde üç parçadan oluşan gövde görürsün.En üst gövde ile touchpad bölümü bir parça değil.Touchpad bölümü ayrı bir parça.
Bunu şöyle de anlayabilirsin.Touchpad bölümünün kenarına tırnağını hafiçe sok ve aşağıya doğru bastır. Touchpad bölümünün aşağıya doğru hareket ettiğini göreceksin. :)
Bu durumda sadece touchpad bölümünün değişebilirliği anlaşılıyor.Ancak servis , yani bu parçayı değiştirecek olan birim bunu tek parça olarak mı değiştirir yoksa kasayı tamamen mi değiştirir bu onların insiyatifine kalmış olan bir şey.Nokia böyle durumlarda ( sanırım para olayı için ) genelde komple kasa değişimine gidiyor.Ben de bir ara 5310 XM vardı.Ekranın sol yanındaki müzik kontrol tuşlarında bir sorun oluşmuştu.Servise götürdüğümde üst kasanın tamamen değişeceğini , bunu nedeninin ise, ellerindeki yedek parçaların komple takım olarak bulunduğu ve takımı bozamayacaklarını belirtmişlerdi.
Buradan çıkacak sonuç olarak , sanırım touchpad yerine kasayı tamamen değiştirme gibi bir şey yapabilirler :)

Son Düzenleme: NoteBook ~ 25 Şubat 2010 19:49
alper8118
25-02-2010, 21:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
553 mesaj

yaptırma ;)