Nokıa 5800 Xpres Music mi Yoksa Samsung S 8003

furkanbalkan
15-03-2010, 12:59   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
122 mesaj

Arkadaşlar İki telefon arasında karasız kaldım hangisini almalıyım önerileriniz bekliyorum

Samsung S 8003

(rose-black)/productdetails.aspx?I_ID=39284

Nokıa 5800 Xpress Müzik

(siyah)-(8-gb-kart-hediyeli)/productdetails.aspx?I_ID=37546

StanOne
15-03-2010, 13:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
753 mesaj

Karşılaştırma;

Jet Java Tabanlı, 5800 ise Symbian. Bu Bakımdan Senin Ne İstediğin Önemli, Symbian Zengin Program Arşivine Sahip. Pek Programmış Neymiş İşim Olmaz Hızıma Bakarım Diosan Jette 800Mhz İşlemci Var Ayrıca Kamerası 5Mp. Jet`n Fiyatı 800Lerde, 5800`n 500Lerde. 5800 İle Jet Kıyaslanmaz Bence. Paran Varsa Jet Alırsın. Bende 2si Arasında Kaldım Ama Senelerdir Nokia`ya Alıştı Elim Gözüm. O Yüzden 5800 XM Almayı Düşünüyorum

loganwolverine
15-03-2010, 13:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

Samsung S 8003 pahalı bir cihaz
onun yerin
http://www.vatanbilgisayar.com/s ... ils.aspx?I_ID=39189

5800 da alınabilr ama wi-fi istemiyorsan
5230 XpressMusic

bide 5530 var o da 3g siz wi-fili oda 470 tl civarında 5800 daha mantıklı
dokunmatik de olmaz diyorsan n79 düşün derim.

xxömür
15-03-2010, 13:33   |  #4  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj

2, el bi iphone 3g 8gb bunların hepsine toz yutturur 700-750 tl ye bulabilirsin temiz o kadar veremem dersen 2g 8gb al 500 civarı baska cihaza bakma 

iphone fanatiği değilim sadece doğruları söylüyorum ;)

StanOne
15-03-2010, 13:38   |  #5  
Yıllanmış Üye
753 mesaj

Niye Bu Kadar Abartılıyor IPhone Denilen Meret Anlamıyorum. Oldukça Kısıtlı Program Haznesine Sahip, Kısıtlı Özelliklere Sahip.
Onun 3G`si Yok Ayrıca Kamerası Dandik, Hiç Hazetmedim O Telefonu. Herkezte Bi IPhone Merakıdır Gidiyor. <

Son Düzenleme: StanOne ~ 15 Mart 2010 13:40
xxömür
15-03-2010, 14:38   |  #6  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj
Alıntı: StanOne  
Niye Bu Kadar Abartılıyor IPhone Denilen Meret Anlamıyorum. Oldukça Kısıtlı Program Haznesine Sahip, Kısıtlı Özelliklere Sahip.
Onun 3G`si Yok Ayrıca Kamerası Dandik, Hiç Hazetmedim O Telefonu. Herkezte Bi IPhone Merakıdır Gidiyor. <
arkadasım aynı cihazdanmı bahsediyoruz program haznesi kısıtlı özellikleri kısıtlı demişşin eminmisin iphone dan bahsettiğine ayrıca kamerası dansik demişşin kac kere cektin gördün hadi kullandın diyelim bi karsılastır istersen diğer cekim yapan cihazlar ile benim 2 sene önce 2g ile cektigim resmin kaliteisni hala bulamıyorum şimdiki cihazlarda 
önde kamera yok onda haklısın bişey diyemem görüntülü görüşemeyi cok yapıyorsa arkadas bir eksi ama benim icin sıkıntı olusturmadı cünkü görüntüü konusmuyorum zaten cekmiyo her yerde

bu arada hiç hazetmedim merak filan demişşin al cihazı eline 1 ay kullan ondan sonra görürüm sendeki merakıda ben sattım artık baska bir cihaz alayım diye ama hiç bir cihaza ısınamıyorum cünkü o iiphone diğerleri telefon

kullanmayan ordan burdan okunan duyan kişiler bana cevap yazmasın

NoteBook
16-03-2010, 19:21   |  #7  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

Görüntü kalitesi :

Nokia 5800 : 3.0 Carl Zeiss kamera var.Ama çok iyi değil.Mesela Nokia 5320 XM'in kamerası 2.0 mp olmasına rağmen daha iyi.Gece görüş ortalamanın biraz üzerinde.Video oynatma seçeneği iyi düzeyde.Ama gece çekimlerinde pek iyi sayılmaz.

Samsung S 8003 : 5.0 mp kamera var.Çok iyi denilebilir.Gece görüşü iyi durumda.Bir telefona göre ortalamanın üzerinde bir görüntü kalitesi var diyebiliriz.

Müzik - Ses :
Nokia 5800 : Tamamen bir müzik delisi diyebiliriz.16 gb'da kadar desteklenen harici hafıza kartı ile dilediğiniz müziği dilediğiniz kalitede istediğiniz gibi dinleyebilirsiniz.Müzik dinleme bölümüne ulaşım kolaylığı da cabası.Ses kalitesi harika.Kutudan çıkan kulaklık bile şu andaki piyasada bulunan müzik kulaklarına baş koyabiliyor.Creative ve ya Sony marka bir kulaklık takarak müzik dinlediğinizde mükemmel sonuçlar alabiliyorsunuz.Özellikle uzun süreli müzik dinleme durumunda asla kulakta zarara yol açmıyor.

Samsung S 8003 : Müzik olarak ortalamanın üzerinde diyebiliriz.Samsung kendinden beklenen müzik kalitesini tam olarak olmasa da veriyor.Ancak uzun süreli müzik dinleme durumunda Nokia'nın sunduğu kaliteyi bulmak zor.

Fiziki Özellikler :
Nokia 5800 : Tamamen bir plastik yumağı.Bu da fiziki darbe sonrası fiziki parçaların yerinden oynamasına yol açıyor.Forum içerisinde de belirtildiği üzere kasa açıklığı, yan şerit oynaması gibi sorunları var.Ve bu sorunlar kolayına üstesinden gelinebilecek sorunlar değil.Bunun yanında görünüm, boyutlar ve avuç içerisindeki duruşu harika diyebiliriz.Dokunmatik alanın geniş ve anlaşılır büyüklekte olması kaleme gerek kalmadan kullanabilme kolaylığı sağlıyor.Özellikle ekranın plastikimsi yapısı çabuk kırılmaya önleyici bir esnekliğe sahip ki sürekli telefonla uğraşan bir kişi için ideal diyebiliriz.

Samsung S 8003 : Fiziki özellik olarak Nokia'dan en büyük artıkı plastik yumağı olmaması.Onun dışında görünüm ve şekil şemal olarak Nokia'ya göre fazla bir artı özelliği yok.Boyut olarak Nokia'ya göre biraz daha geniş olması avuç içi kullanımında özellikle oyun esnasında telefonun yan tutulmasında biraz sorun çıkarabilir.

İnternet :
Nokia 5800 : Kendi dahili programları ile mükemmel internet erişimine sahip.Wlan özelliği çabuk internete bağlanma ve sık sık kopmaya neden olmaması net hastası kişiler için mükemmel.İnternet sayfa yapısı, dokunmatik özelliği,web beslemelerine çabuk erişim ve kişiselleştirilebilme özelliklerinin geniş olması kullanıcıya keyif veriyo.Tek eksik yanı dokunmatik sensör özelliği biraz fazla narin olduğundan telefonu sağa sola döndürdügünüzde ekran da hemen dönüyor bu da internette gezinme sırasında keyif kaçırabiliyor.

Samsung S 8003 : Web tabanlı bir telefon olarak bekleneni veriyor.İnternet sayfa seçenekleri , sayfalar arası dolaşım kolaylığı, dokunmatik kolaylığı ve sayfalara erişim kolaylığı sürekli nette dolaşan kişiler için keyif verici özelliklere sahip.Ancak Nokia'ya göre web tabanlı program bulma kısıtlılığı olduğu için kişiselleştirmede zorluk çıkarabiliyor.Özellikle sohbet programları.

Fiyat :
Nokia 5800 : 530 TL satış fiyatı ile özelliklerine göre epey uygun bir fiyata sahip.
Samsung S 8003 : 800 TL satış fiyatına ile özelliklerine göre biraz fazla bir fiyata sahip.

Sonuç :
Bence , Nokia 5800.
(: