Nokia N79 İçin Yeni Firmware

bybarut
08-11-2009, 11:28   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
938 mesaj

Arkadaşlar N79 için uzunca bir aradan sonra yazılım güncellemesi günyüzüne çıktı, en sık bilinen hataları (mesaj yazımındaki hız gibi)  gidermeye yönelik iyileştirmeleri içermekte ayrıca fotoğraf ve videolardaki kalite artışı işlemci ve bellek kullanım kapasitesi  artan pil ömrü ses çıkışındaki kalite gibi düzenlemeler de içeriyor.
146 Mb'lık Güncellemeye Ovi suite aracılığı ile ulaşılabilmekte

D o ğ a n
08-11-2009, 15:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
534 mesaj

Benim şöyle bir sorum olacak: Telefonum Nokia N78. Nokia'nın sitesinden telefonum için Nokia Software Updater yazılımını indirmek istiyorum ancak desteklenen telefonlar listesinde N78 yok. Bu haber üzerine baktım, N79 da yok. Bu telefonlar neden yok acaba? Ve ben telefonum için olan güncellemeleri nasıl alabileceğim?

edi_67
08-11-2009, 15:53   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
92 mesaj

niye yok ,var arkadasim, sen enson nokia softfere ubdate yi indir ,onu pc kur ,sonra programa tikla devam et sana soracak nasil baglanmak istoyrsunus diye sen usb kablo sececeksin sonra sana usb kabloyu bagla
uyarisi gelcek kabloyu bagliycan ,sonra devam edeceksin ,akkun dolu olmasi lazim simkart takili olmasi lazim diye uyari gelecek ,sonra yine devam edeceksin,sonra sana aktüel softfere varsa aktüelini gösterecek
sende ,kabul edecksin ,sonra sen kendine bir bardak cay guyacaksin ,bekleyip cayini iceceksin ,cünkü artik otamatikme ubdateye basliycak 10daka velan sürecek, o anda pc de ve telde hic birsey oynama yada elleme ,cayini ic bekle ,bitikten sonra sana haber vercek basariyla tamamlanmistir ,tel kendiliginden acilacak pin nr vercen ,yeni softferen hayirli olsun ,bu kadar bitti
not:ovi suit indirmiyceksin,onda senin tel desteklemes ,sen nokia softfere ubdate yi kursan yetiyor
n78 destekliyor ayni benim yazdiklarimi yap ok dir ,ve cok kolay

Son Düzenleme: edi_67 ~ 08 Kasım 2009 15:58
bybarut
08-11-2009, 15:55   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
938 mesaj

N 78 için Nokia suite yazılımındaki Nokia Software Updater uygulamasını kullanarak güncelleme kontrol edip güncel yazılımı alabilrsiniz.Nokia sitesinde neden olmadığı konusunda herhalde site güncellenince yerini alcaktır...

Son Düzenleme: bybarut ~ 08 Kasım 2009 16:00
edi_67
08-11-2009, 16:04   |  #5  
Üye
92 mesaj

nokia pc suiti kurmaniza gerek yok,, tek nokia softfere ubdate yi kursanisda oluyor ,denenmistir oluyor
nokiapc suit verilerini yedeklemek icin cogu kuruluyor ,ama artik  yeni sistem ubdate var yani ubdateden sonra hic birseyinis kaybolmuyor artik, eskiden kayboluyordu

D o ğ a n
08-11-2009, 17:02   |  #6  
Yıllanmış Üye
534 mesaj

Ovi Suite kurdum, kendi içinde Software Updater ile geliyormuş. Teşekkürler.

world_pc
08-11-2009, 19:50   |  #7  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
3,359 mesaj
Alıntı: D o ğ a n  
Ovi Suite kurdum, kendi içinde Software Updater ile geliyormuş. Teşekkürler.
lostcrea
09-11-2009, 10:37   |  #8  
Taze Üye
10 mesaj
Alıntı: bybarut  
Arkadaşlar N79 için uzunca bir aradan sonra yazılım güncellemesi günyüzüne çıktı, en sık bilinen hataları (mesaj yazımındaki hız gibi)  gidermeye yönelik iyileştirmeleri içermekte ayrıca fotoğraf ve videolardaki kalite artışı işlemci ve bellek kullanım kapasitesi  artan pil ömrü ses çıkışındaki kalite gibi düzenlemeler de içeriyor.
146 Mb'lık Güncellemeye Ovi suite aracılığı ile ulaşı
Eywallah saolasın...

selcukxc
10-11-2009, 18:30   |  #9  
Yıllanmış Üye
119 mesaj

2-3 gün kadar önce bir baktım telefonun ekranında yeni yazılım günceleştirmesi var diye bir yazı çıktı. Şaşırdım internete falan bağlı değildim( Evimde Kablosuz ağ var Leptabımda var ama fantezi olsun diye arada bir N79 um ile giriyordum)   Bende güncelleştir seçeneğine tıkladım. kablosuz ağa bağlandı dosya indirdi yaklaşık 10 dk kadar bekledim sonra kendini yeniden başlattı güncelleştirme başaralı oldu dedi.
        İlginç ama kendi üzerinden update yapabiliyor. Aklıma takılan yeni bir günceleştirme olduğunu internete bağlı değilken nereden anladı bu cihaz. Çaktırmadan nete bağlanıyorda benim mi haberim yok

edi_67
12-11-2009, 21:02   |  #10  
Üye
92 mesaj
Alıntı: selcukxc  
2-3 gün kadar önce bir baktım telefonun ekranında yeni yazılım günceleştirmesi var diye bir yazı çıktı. Şaşırdım internete falan bağlı değildim( Evimde Kablosuz ağ var Leptabımda var ama fantezi olsun diye arada bir N79 um ile giriyordum)   Bende güncelleştir seçeneğine tıkladım. kablosuz ağa bağlandı dosya indirdi yaklaşık 10 dk kadar bekledim sonra kendini yeniden başlattı güncelleştirme başaralı oldu dedi.
        İlginç ama kendi üzerinden update yapabiliyor. Aklıma takılan yeni bir günceleştirme olduğunu internete bağlı değilken nereden anladı bu cihaz. Çaktırmadan nete bağlanıyorda benim mi haberim
sen wlana baglandigin zaman ,baglantilardan wlana baglandigin yeri silmedikce ,zaten hep bagli kalir ,fota olarak ubdate yapmis tel,bu normaldir ,sen bagli deyil saniyorsun ama tel bagli internete ,o yüzdende güncel firmwareyi buldu ,

Son Düzenleme: edi_67 ~ 12 Kasım 2009 21:03
selcukxc
14-11-2009, 08:34   |  #11  
Yıllanmış Üye
119 mesaj

Entresan bir durum. Sanırım haklısın ama bu hiçte iyi bir şey değil wlan kapalı görünmesine rağmen bağlanması. Bu Nokia arka kapıda neler karıştırıyor böyle. Önceli kaynak kodlarını açmadığı için windowsa ajan muhamalesi yapıyorduk. Sanırım bu nu Nokia yada yapmak gerek.

world_pc
25-11-2009, 10:28   |  #12  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
3,359 mesaj

Enteresan

Son Düzenleme: world_pc ~ 25 Kasım 2009 10:29
serdoan
27-11-2009, 17:38   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

slm arkadaşlar bende N79 umu güncelleme çalışıyorum ama olmuyor şöle söleyim telefonu pc ye bağlıyorum nokia software updater çalıştırıyorum o son versiyon 31.0 lı bişey mi ne onu buldu 149 mb onu yükledi sonra tekrardan bi yükleme penceresi daha çıkıyo hatta orda telefon kendi kendine kapanıyo 10-15 dakkalık bişeymi ne yazıyo orda işte telefonu pc tanıyamıyo ne oluyosa oluyo orda kalıyo telefonu görmüyoo burada kalakaldım usb ler dede sorun yok ama bi türlü yüklemeyi başaramadım yardım edecek arkadaşlara şimdiden tşkrler.

freekays
30-11-2009, 22:19   |  #14  
freekays avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
597 mesaj

N95 in yerini tutmaz ...