Nokia N9 ortaya çıktı!

CHIP Online
27-06-2010, 14:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Nokia N9'dan ilk görüntüler internete düştü. Bu cebin işletim sistemi ise şaşırttı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/nokia-n9-ortaya-cikti_20887.html

Resimlerle: Yakında rafları süsleyecek 29 yeni cep!

Nokia, N8'den sonra telefonların işletim sistemlerinde Symbian değil MeeGo'yu kullanacaklarını söylemişlerdi. Ancak Negri'de ortaya çıkan birkaç N9 fotoğrafına göre telefon yine Symbian işletim sistemini kullanıyor.

Tasarım ve 8 Megapiksellik kamerasıyla N9, Nokia'nın önceki modeli N8'e de oldukça benziyor. Bu yüzden telefon daha çok N8 taraftarlarını hedeflemiş gibi görünüyor.

Nokia, dokunmatik ekranlı N9 ile telefon piyasasındaki kaybettiği yeri geri kazanmayı planlıyor. Nokia N9 hakkındaki daha detaylı bilgilerin önümüzdeki günlerde açıklanması beklenmekte. O zaman telefonun detaylı özellikleri hakkında sizlere daha çok bilgi verebiliriz.

Tüm konu: Nokia N9 ortaya çıktı!

İzleyin: Çin işi hormonlu cep!

Resimlerle: Yakında rafları süsleyecek 29 yeni cep!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Nokia N9'dan ümitli misiniz?

_hEro
27-06-2010, 15:25   |  #2  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

Bune yahu isim değiştirip aynı telefonları çıkartıp duruyor Nokia.

world_pc
27-06-2010, 19:00   |  #3  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,359 mesaj
Alıntı: _hEro  
Bune yahu isim değiştirip aynı telefonları çıkartıp duruyor Nokia.
Bu görüşe birazda olsa katılıyorum.. Ama Değişiklikler yinede yapıyorlar Örneğin bu telde ki işletim sistemi..

Qromodynmc
27-06-2010, 19:02   |  #4  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

nokia yaptığında genelde iyi yapar,evet modeller çok benziyor ama olsun,satış politikası:)

_hEro
27-06-2010, 19:36   |  #5  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Nokia'yı çok seviyorum ama o ayrı.Dokunmatiğe yüklendikten sonra çeşit çeşit telefon politikasını biraz değiştirdi zannediyorum.
Evet işletim sistemi değişti bakalım symbiansız neler olacak.Gariptir bu fotoğrafta symbian var.Sahte olabilir mi acaba ?
Bu arada artık N serisinden hiçbir telefonda Symbian olmayacak.

world_pc
27-06-2010, 20:00   |  #6  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,359 mesaj

Satıştan sonra konuşulanlarda olumlu olursa sıkıntı yok zaten... Buda demek oluyor ki Nokia Model değiştirerek ve ufak değişikler yapıp aynı telefonu piyasaya sürse bile tutuyor.. Eee Nokia seviliyor o zaman...

_hEro
28-06-2010, 00:19   |  #7  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Araştırdım.
Öğrendiğim kadarıyla N9 Nokia'nın Symbian destekli son N Series telefonu olacak.Meego symbian'ı geçerse de eminim ki bunu tüm serilere yayacaklar.