Norton İ.S 2010 ağ paylaşım sorunu ?

H€LL
08-01-2010, 02:29   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
277 mesaj

uzun süredir kaspersky i.s. kullanıyordum fakat yasal olmayan yollardan ve en sonunda key aramaktan bıktım ve  90 günlük norton i.s. 2010 indirdim gayet başarılı bir yazılım zaten güvenliğine inandığım programlardan biri ancak arkadaşımın laptoptan benim wireless ağıma bağlandım ve ağ paylaşım merkezinden kendi bilgisayarıma direk girdim norton aktif olmasına rağmen hiçbir şekillde engellemedi oysa kaspersky kesinlikle bağlantıya izin vermiyordu gerçi başka birinin pcme bağlanabilmesi için önce wireless şifremi sora ağdaki parola kormasını kırması gerekiyor ama sonuçta bi i.s. yazılımının bunu engellemesi gerekir en dandik i.s. yazılımı bile engelliyor acaba engellemesi için bi ayarımı var yoksa engellemiyor mu ???

Son Düzenleme: H€LL ~ 08 Ocak 2010 02:53
black_flood
08-01-2010, 09:56   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

güvenlikduvarını manuel yapılandırmanlan sorun çözülür. ben o zımbırtı nortonu bırakalı rahat 8 yıl oldu yeni 2010 sürümüde eh işte hiç olmamasından iyidir. eski sürümlerinde güvenlik duvarı anlattığın gibiydi tam bir sülüktü ayarlamak saatleri alıyordu şimdi ise ince delikli tül elek vaziyeti.

H€LL
08-01-2010, 14:16   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
277 mesaj

ayarlarını baya kurcaladım ama bir türlü olmadı virüs bulma açısından başarılı ama firewall'u beni hayal kırıklığına uğrattı :(

zrgnlr04
08-01-2010, 14:26   |  #4  
Yıllanmış Üye
977 mesaj
Alıntı: H€LL  
ayarlarını baya kurcaladım ama bir türlü olmadı virüs bulma açısından başarılı ama firewall'u beni hayal kırıklığına uğrattı :(
o yüzden yanına HİPS koyun.

H€LL
08-01-2010, 14:33   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
277 mesaj
Alıntı: zrgnlr04  
o yüzden yanına HİPS koyun.
önerin için sağol dostum ama benim anlatmak istediğim olay norton niye engellemiyor sonuçta bi i.s. yazılımı av değil yoksa ben nortonun yanına comodo firewall vb. firewall programıda kurabilirim haksızlıkta etmek isemiyorum belki bi ayarı varda ben yapamıyorum ama sonuçta default ayarlarıyla bile engellemesi gerekir çünkü hafife alınabilcek birşey değil bu ağda parola korumusı olmadığımı varsayalım wireless şifremidemi kırdılar diyelim nolcak adam benim bütün pcyi ele geçirdi demek

Süleyman.
08-01-2010, 15:06   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Alıntı: H€LL  
önerin için sağol dostum ama benim anlatmak istediğim olay norton niye engellemiyor sonuçta bi i.s. yazılımı av değil yoksa ben nortonun yanına comodo firewall vb. firewall programıda kurabilirim haksızlıkta etmek isemiyorum belki bi ayarı varda ben yapamıyorum ama sonuçta default ayarlarıyla bile engellemesi gerekir çünkü hafife alınabilcek birşey değil bu ağda parola korumusı olmadığımı varsayalım wireless şifremidemi kırdılar diyelim nolcak adam benim bütün pcyi ele geçirdi
Benim NIS 2010 varsayılan ayarlarla bilgisayarım kablosuz ağda gözükmüyor bile. Sadece interneti alıyorum. Bir sorun olmasın? Ayrıca şimdi güvenlik duvarı ayarlarına baktım; Windows dosya paylaşımı bloke edilmiş gözüküyor. Yeniden varsayılan ayarlara getirip kontrol edin.

H€LL
08-01-2010, 15:31   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
277 mesaj

zaten default ayarlardaydı ama tekrar default olarak ayarladım şu an 2.pc olmadığı için deneyemedim ama en kısa zamanda deneyip tekrar yazıcam umarım olur

edit...

denedim fakat yine olmuyor hiç bir şekilde engellemiyor sanki i.s değilde antivirüs kullanıyormuşum gibi netten virüs dosyası çektim ancak pcye indirdikten sonra sildi kaspersky direk indirmeyi iptal ediyordu güvendiğim i.s yazılımları arasından nortonu çıkartıyorum virüs bulma açısından başarılı ona hiç bir lafım yok ama firewall ve web koruması tam bir hayal kırıklığı bu arada yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarada teşekkürler...

Son Düzenleme: H€LL ~ 09 Ocak 2010 01:01
_eFeKenTLi_
09-01-2010, 02:07   |  #8  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

bunu bende farkettım free wall ozellıgı yok . Artık pcde avıranın free surumu var  :D .  NIS2010 kurdugunda surdan yaptıgım kontrol sonucunda ag koruması olmadıgını gordum .  
wındows 7 ultımate ıcın ;  ağ / özellıkler / yerel ınternet baglantısı (enter)  / ozellıkler / ınternet pratokolu surum4  yerı tıkladıgınızda ıcınce NIS2010 aıt bır koruma ağının olmadıgını gorursunuz . normalda internet securıty tarzındakı guvenlık yazılımlarını kurdugunuzda burda kurdugunuz yazılıma aıt ag koruması olması lazım . ama bu NIS2010 da gormedım . bu yuzden netın hızını kesmıyor . bu yuzden engelleme yapmıyor .
sahesen ben sunu gordum genıs kapsamlı guvenlık yazılımlarının bır sure sonra ısletım sıstemını yordugunu farkettım . suan avıra free surumu var ve 1 haftadır pcde yavaslama yok . ınternet securıty tarzı program olsaydı hıssedılır agırlasma mevcut olurdu .

Son Düzenleme: _eFeKenTLi_ ~ 09 Ocak 2010 02:09
Süleyman.
10-01-2010, 13:47   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Dizüstü bilgisarı servise vereceğim için, içindekileri masaüstüne aktardım ve bunun bir kısmını da çapraz kablo ile ikisini birbirine bağlayarak yapmıştım. NIS 2010'un güvenlik duvarı bilgisayarları birbirine göstermiyordu, direkt kablo ile bağlı olmalarına rağmen. Dün de kablosuz ağdaki bilgisayarların durumuna baktım; komşunun bilgisayarından benimkine ulaşabilmek mümkün gözükmüyor; "Erişim izniniz yok" diye uyarı veriyor. Sizde neden o şekilde olduğunu bilemiyorum ama güvenlik duvarı ayarlarından gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.