Norton Int. Security 2005 kullanmak tehlikelimidir

engineerzfr
04-06-2008, 19:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhabalar arkadaşlar,
öncelikle mutlaka bir virüs programı kullanmanızı tavsiye ediyorum bana bişey olmaz demeyin benim gibi spyware programların taramalarınada çok güvenmeyin bence.
Sorum ise, ben şu anda norton internet security 2005 kulanıyorum,(laptop'a format atınca otomatik yükleniyor 3 aylık 2005 sürümü) update'inide de yaptım ama, emin değilim beni şu andaki yeni nesil virus, spyware veya trojanlara karşı korup koruyamayacağından, veya yaptığım update son 2008 için geçerli olan bir update midir yani, illa norton 2007 veya 2008 mi yüklemem lazım sizce 2005 yeterli olmaz mı şu anki güvenliğimi sağlamak için? Bunu öğrenmek istiyorum herkese saygılar...

57mm
04-06-2008, 19:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
336 mesaj

bence yeterli olur. neden? siz gidip her türlü crack, serial, warez, limewiredeki tüm dosyalar, morpheustaki tüm dosyalar gibi şeyler indirirseniz -ki bu son 2sini acemiler yapar- pc niz elbette dolacaktır spy ve viruslerle ama benim gibi online oyun, forum siteleri, rapidshare gibi yerlerde takılıyosanız bence o dedigniz yeni nesil, son model antivirus programlarının tanıdıgı viruslerden bulaşmaz. bence dursun iyidir. ama illa benim içim rahat etmez diyosanız norton 360 tavsiyemdir.

engineerzfr
04-06-2008, 20:21   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Cevabınız için teşekkürler,
aslında ben de sürekli güvenli sitelerde dolaşıyorum veya saydığınız programları kullanmıyorum, zaten girdiğim sitenin güvenli olup olmadığını belirten avg'nin bir programı da yüklüydü format atmadan önce bilgisayarımda ,ama nasıl olduysa gene güvenlikli olarak gözüken bir sitede bir anda ekranı solucanlar bastı:)ciddiyim,bilgisayar sürekli kendini yeniden başlattı+bilgisayarınızda spyware var diye masa üstünde sarı uyarı yazısı çıktı ,güvenli modda açıyım spyware taraması yapayım dedim gene olmadı hatta sistem güvenlik noktası olarak belirlediğim bir noktaya ulaşmak istedim geri yükleme yapmak için tüm yüklediğim ayarlanmış noktaların silindiğini görünce çok şaşırdım. Ben gerçekten güvenliksiz sitelere girmem ama sanırım bu kullandığım internet explorar ilede alakalı olabilir son zamanlarda kredi kartı ile yaptığım alışverilerin izi sürülmüşde olabilir bir şekilde, artık mozilla firefox kullanıyorum bakalım bu nasıl, aslında merak ettiğim asıl soru norton bana 2008 için yazılım desteği veriyormu yaptığım update'de  norton2005 programı için, yoksa, kendi maddiatını düşünüp alıcıyı mesela 2009un yeni norton programına mı yönlendiriyor  eski sürümlerine destek vermeyerek(çok karıştı bu arada karışıklık için özür dilerim:) herkese şimdiden telşekkürler