norton internet security yardım??

dragonman
27-06-2012, 14:42   |  #1  
dragonman avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

arkadaşlar norton internet security 60günlük deneme var bende bugün bir sitede triojan yakaladı ve önce karantinaya aldı dedi sonra da kaldırıldı dedi.ben sonra pcyi tarattım temiz çıktı.ama sonra norton geçmişe girdim orada önce karantinaya aldı sonra da kaldırldı yazıyo sonra karantina bölümüne girdim ama orada karantinaya aldı olarak gözüküyo(işlem yapmanıza gerek yok çözüldü yazıyo) sence bu silinmiş midir.karantina da mıdır???? ben karantina da olduğunu zannetmiyordum ama karantina geçmişinde öyle yazınca kafam karıştı. nortonu kaldırdığımda karantina ne olur ???

Lutfican
27-06-2012, 16:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
214 mesaj

Antivirus Yazılımları sildikleri virusleri önce Karantina ya alır, 30 gün bekletir sonra silerler. O arada siz elle silebilirsiniz.

Eğer Karantina bölümünde görünüyorsa oradadır ve size artık zarar veremez. Virusu silmeden Programı kaldırırsanız

Virus PC de kalır.

Lutfican bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
dragonman
27-06-2012, 16:20   |  #3  
dragonman avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

sanırım kaldırmış çünkü karantinaya girdim virüsün yanındaki seçeneklerde   symantec'e gönder geri yükle ve geçmişten kaldır vardı. yanında ise çözümlendi eyleme gerek yok yazıyor yani silme gibi bir seçenek yok ben programı kaldırdığımda bir sorun olur mu?

viking20
28-06-2012, 01:32   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Norton'nun Görev çubuğundaki simgesine sağ klik yapıp tüm geçmişi (ok) silebilirsin.

Son Düzenleme: viking20 ~ 28 Haziran 2012 01:42