NORTONUN ÇIKARTTIĞI SORUN

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Burgut
18-02-2006, 12:55   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
237 mesaj

Sistemimde Windows XP + Office 2003 yüklü. Norton Antivirüsü yükledim. Sonra da Kaspersky AV programını ve Antihacker programını yükledim. Ancak KAV'ı yüklerken bana "Nortonu sileyim mi?" diye sordu, ben de gayr-i ihtiyarı "sil" dedim. Silemedi. Ancak KAV ve KAH yüklendi. Şimdi Office programlarını açmaya kalksığımda MSI ile ilgili bir mesaj gelip 8-10 defa Nortonu yüklemeye çalışıp yükleyemediğini haber veriyor. Manuel olarak Norton ve Symantec ile ilgili bütün dosyaları sildim. Ancak hala bu mesajlar çıkıyor. Ben bu Nortondan tamamen nasıl kurtulurum? Sülük gibi yapıştı program.

Banned
18-02-2006, 17:59   |  #2  
Banlandı
191 mesaj

çok basit bir cevap vereyim. ilk önce kaspersky'i düzenli bir şekilde program ekle kaldırdan kaldır.sistemi yeniden başlattıktan sonrada nortonun aynı sürümünü yeniden sisteme kur sitemi yeniden başlat.sistem açılınca nortonu program ekle kaldırdan uninstall et sorun çözülür.daha sonra ne tip antivirüs istersen kur.buda çözmesse tekrara yaz durumunu.

bug_lavacı
19-02-2006, 13:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
318 mesaj

Çok iyi yapmışın tebrikler....Arkadaşalar bir arabada iki tane motor olurmu olmaz dimi...Eeee.

Niye iki tane Antivirüs kuruyonuz ki?????

make-believe
19-02-2006, 14:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Norton'un yanı sıra ikinci bir antivirus programı kurduğunuzda büyük olasılıkla sistemi çalışmaz hale getiriyorlar. Norton'un üzerine bir de Panda'yı kurmuştum. Windows XP'im göçtü. Tekrar Win XP kurmak zorunda kaldım. Ayrıca Norton'u sisteminize bir kere kurmaya görün. Sülük gibi sisteme yapışıyor, kaldırılması da bir hayli zor.

ato
19-02-2006, 23:37   |  #5  
Üye
94 mesaj

en iyi norton bilgisayara yüklenmeyen diskte duran hatta çöpte durandır. Norton yükleyipte başına bela gelmeyenine rastlamadım kendim de dahil. Şimdiye kadar 2 tane birden virüs programı yükleyeni de ilk defa duyuyorum demek benden de paranoyakları varmış of be az rahatladım. online virus scan ler varken 2. virüs program niye yüklenir?

make-believe
20-02-2006, 00:57   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj

İki antivirus yazılımını birden yüklemeyi paranoyaklık olarak algılamak çok yanlış. Birinin virus yada hack tool olarak gördüğü zararsız programa diğeri temizdir onayı veriyor. Bu endişeyle birden fazla anti virus yazılımı kurdum ben de şahsen. Ayrıca online virus tarama programları pratik değil. Hepsini de denedim. Anti virus programı kullansan ayrı bir dert, kullanmasan başka bir dert. (Sistem kaynaklarını çok fazla kullanıyorlar)

Bu yüzden diskimi ikiye bölüp, ,iki Windows XP sürümü kurdum. Birini Internetteyken kullanıyorum, virus koruması, vb programların olmadığı sürümü de daha çok oyun oynarken kullanıyorum. Daha hızlı.

Selçuk İslamoğlu
20-02-2006, 04:33   |  #7  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Tamamen şahsi fikir ve deneyimlerimle konuşuyorum: Eğer sisteminize "hackerlardan" fazla zarar vermek istemiyorsanız, mümkün olduğu kadar Nortan ürünlerinden uzak durun derim.

Bu arada "birinin hack tool diye gördüğünü diğeri görmüyor" demişsin. Malesef, bu düşünce yanlış. Çünkü bu sadece paranoyaya sürükler. Bazı virüs programları (Norton özellikle) en ufak kod benzemesini virüs olarak algılamakta, kendi yazdığım koda bile virüs demekte. O yüzden "gereksiz panik" yaptırdığı için ayrıca çekinmek lazım.

Tavsiyem Kaspersky'dir.

Burgut
20-02-2006, 09:58   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
237 mesaj

Arkadaşlar, ben iki antivirüsü birden yükleyip çalıştırma gibi bir anlayış içinde değildim. Önce Norton'u kaldırmaya çalıştım, kalkmadı. Norton'u kapattım ve Kaspersky'i yüklemeye kalktım. Kaspersky da "Norton'u sileyim mi?" diye sordu, ben de "canıma minnet" dedim. Ondan sonra ipler koptu. Zaten bugün yarın makineye format atacağım. Bir daha da Norton kullananı Allah Danimarkalı yapsın!

Burgut
20-02-2006, 10:17   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
237 mesaj

Neden ikinci bir antivürüs programını kurma gereksinimi duyduğumu sorarsanız, kurduğum Norton trial versiyon idi ve süresi dolmuştu. Sisteme sülük gibi yapıştığından da kaldıramadım. Sürekli internette dolaştığımdan sürekli trojanlar ve virüsler yapışıyordu. Böyle olunca da çalışır bir antivirüs programı kurmam elzem olmuştu. Bunun da bir paranoyaklık değil, ihtiyaç olduğunu hatırlatırım. Ayrıca herkes herşeyi dört dörtlük bilecek diye bir kaide de yok bence. Bu forumlar, insanca bir şekilde durumları tartışalım ve analiz edip sonuçlar çıkartabilelim diye var. Yoksa basar formatı geçerim. Siz paranoyak görmemişsiniz. 3-4 tane birden antivirüs programı yükleyenler var...

teknikerdinc
24-02-2006, 13:56   |  #10  
Yıllanmış Üye
105 mesaj

Benim Tek  bildiğim windows'ta Norton dos'ta F-prot'tur arkadaşlar.. Nortonu Bu kadar kötülemenin hiçbir getirisi olmıycaktır size. Ewimde Norton 2006 Yüklü ve sizin başınıza gelebilecek hatalardan haberdar eden tek yazılım bnce hiçbir virüs yazılımı norton kadar üstüne düşmez...

Burgut
24-02-2006, 14:08   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
237 mesaj

Kusura bakmayın, sizin görüşünüze katılamayacağım. Norton gerçekten güzel bir antivirüs programı, ancak bilgisayar kullanıcıları açısından tam bir bela.. Onu kullandığınız sürece ve sistem kaynaklarınız yüksekse tamam (1 GB Ram, yeteri kadar boş disk, fazla açık olmayan pencere ile çalışma gibi), ancak onunla oynamaya başlarsanız ve hele de kaldırmak isterseniz maalesef sizi sonuna kadar yoruyor. Ve en sonunda da format atmak zorunda bırakıyor. Ben de öyle yaptım. Şu anda Kaspersky kullanıyorum. Dakka başı bana uyarı veriyor. Bazen sinirleniyorum, ama benim istediğim de sürekli denetim değil mi? Şu anda çok memnunum. Bir programı yaparken, onun bütün yönlerini düşünmek lazım. Bütün sistem kaynaklarını tüketen, hızınızı en üst seviyede yavaşlatan ve kaldırılmamak için uğraşan bir program hiç te hoş değil bence.. Farzedin ki bir kaledesiniz, her tarafınız askerlerle çevrili. Korunuyorsunuz, ancak askerler sizin bütün herşeyinize karışıyor ve işlerinizi yavaşlatıyor. Sizin hoşunuza gider mi? Kontrol güzeldir, ama kontrolü de kontrol altında tutmak daha güzeldir.

make-believe
24-02-2006, 14:44   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj

Norton 2006'yı sildim. Kaspersky kurdum.

Teşekkürler Selçuk Bey.

valitaslankol
24-02-2006, 18:29   |  #13  
Taze Üye
10 mesaj

Arkadaşlar, PANDA'yı denemenizi tavsiye ederim.

Ecevit BIKTIM
25-02-2006, 13:25   |  #14  
Yıllanmış Üye
155 mesaj

Şahsi fikrim: Norton hiç bir yazılımı kurulmamalı. Herşey iyi güzel çalışıyorken bir bakmışsınız sistem ucmuş. Bu ne tür bir sorun olabilir. Genelde Norton :)
AVG, Kaspersky ya da Antivir gayet iyi.
Benim tavsiyem bir  antivir programı, üstüne de Spybot Search and Destroy ve bir tane de antispam gayet etkili.

Banned
25-02-2006, 13:31   |  #15  
Banlandı
191 mesaj

panda gerçekten yeni çıkacak hatta 1 ay sonra pişyasad olacak olan panda2006 versiyon 10.02 gerçekten müthiş özellikle şirketlerde çok işe yarayacak.nedenmi artık kötü niyetli sayfalar açılsınmı açılmasınmı olayını ve soruları tamamen kaldırıyor entegre web filtresi otamatik olarak kendi çalışıyor karaliste vb ayarlar online otamatik kendisi yapıyor.virüslü siteler daha açılmadan önce 15 sn'lik bir web taramasından sonra açılıyor.zaten bu esnada pandanın etrafında w ikonları yanıp sönmeye başlıyor.3. versiyonu nasıl olacak şimdiden çok merak ediyorum.gayette iyi koruyor tekbaşına sistemi.birde 64 xp ve vista desteği eklenirse yıl sonuna tamamen sağlam bir yazılım olacağı kesin.

TuncaBozkurt
18-08-2006, 18:05   |  #16  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

panda tam bir başbelası.gerçekten iyi bir antivirüs programı ama aşırı sistem kaynağı harcıyor.panda kurdum.ölçtüm bakalım bilgisayarım ne kadar zamanda açılacak.normal açıldı bilgisayar.ama oturumumu açmaya kalkıştım ve yarım saat geçmesine rağmen oturum açılmadı.çözüm de format oldu.bundan sonra pandanın hiçbir ürününü kullanmam.
nortonu silmek için nortonun sitesinde bir dosya var.adını hatırlamıyorum.çalıştırınca bilgisayardaki tüm norton ürünlerini siliyor.
bence symantec antivirus ve kaspersky antivirus dışında başka program kullanmayın(ücretli olarak).norton da symantec firmasının ama symantec antivirus ile nortonun hiç alakası yok.hem az sistem kaynağı tüketiyor nortondan daha başarılı zararlı tespit oranı var(bana göre).ama çok pahalı bir yazılım.benim de babamın işyerindeki bilgisayarında var.oradan biliyorum.

Recep Baltaş
18-08-2006, 20:50   |  #17  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

4 ay sonra gelen bir cevap...Konu amacına ulaşmıştır...