NOTEBOOK BAKIMI VE TEMİZLİĞi

Fthcompeng
02-10-2009, 11:54   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

Notebook bakımı için de bilmediğim şeyler var arkadaşlar bunun yazılmış güzel bir yazı varmı.Ben birkac yerde okudum özellikle fan kısmına falan arada bir elektrik supurgesiyle havayı çekin tozlanma için falan diyolar :D Bide ekranını nemli bezle silin falan... Başka siz ne öneriyosunuz notebook konusunda acemi birine :)

fasterdem
02-10-2009, 13:44   |  #2  
fasterdem avatarı
Yıllanmış Üye
404 mesaj

Hayır arkdaşım bildiğim kadarıyla fdan temizliği normal bir elektrik süpürgesi ile olmuyor.Ters yönde hava akımı veren bi cihazla oluyor.Bu konuda bi teknik servisten yardım almanı öneririm.Basınçlı hava kullanarak fan temizliği yapıyorlar.Ayrıca bilgisayarını düz ve sert birzeminde kullanman gerekiyor.Kanepe yatak gibi yerlerde kullanım fanların kirlenmesine sebep oluyor.Ekrana gelince çok nemli bir bez olmamasında fayda var.Çok az nemli olacak.Eğer varsa aldığın bilgisayarının yanında verilmiş olan özel bir bezle bu temizliği yapabilirsin.Notebook temizliğinde suyu aşırı derecede kullanmamanı öneririm.Kolay gelsin.Saygılar...

infoman
02-10-2009, 18:48   |  #3  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

üfleyen bir cihaz olsa daha iyi olur fakat elinde yoksa klavyeyi hava mazgallarını vs elektrikli süpürge ile temizleyebilirsin, zaten kalıplaşmış tozları üfleyen cihaz bile yok edemiyor:) fırçayla kurdalamak lazım:)
en iyi temizleme bezi ise beyaz penye atlet kilot hafif nemlendir(akmayacak şekilde) güzelce sil. kimyasal kolanya camsil ıvır zıvır kullanma. laptop kirlenmişsede turuncu philips köpükler var onlardan püskürt 2 dk bekle sil cirlop gibi olur

emoreal
03-10-2009, 18:38   |  #4  
Yıllanmış Üye
192 mesaj

Kimi dükkanlarda setler satılıyor ama bunlar daha çok lcd ekran ile ilgili . Daha bugün sordum gold'da 10 TL'ye fırça + bez+ spreyi var. Almayı düşünüyorum şahsen.

infoman
03-10-2009, 19:00   |  #5  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

laptop ekranını temizlemek için kulanacağın setler gayet ideal tavsiye ederim fakat
stanger isminde silindirik içi ıslak mendil gibi olan bir ürün var o da güzel temizliyor fakat uzun vadeli düşünme çünkü kapak kapalıda olsa kuruyor yarısına gelmeden çöp yani. 5-15 TL arasında sıvı sprey olanlardan al işini gayet iyi görecektir ayrıca kuruma sorunu da olmaz