Notebook da vistayı xp yapmak

HPQ-User
02-02-2008, 22:40   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

surgeon sormuş:
asus f3 serisi notebook a xp kuramadım.
nasıl yapabilirim?yardımlarınız için tşkler.şimdiden

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
-şuan aklımda deil kusura bakmaınn--

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; SIMBAR={5FBE1E0E-C91D-454b-A440-32F262A5E320}; .NET CLR 1.1.4322; InfoPath.1)

Banned
03-02-2008, 00:27   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

1. formattan önce mutlaka xp sürücülerinizi bulup indirin . bir çok kullanıcı vistayı kaldırdıktan sonra xp sürücüsü bulamadığı için (özellikle laptoplarda) vistaya tekrar geri dönmek zorunda kalmaktadır.
2. hp dell gibi (asus u bilmiyorum) büyük firmalar kullanıcıya işletim sistemi cd-dvd si vermemekte bunun yerine sistemde recovery bölümü olşuturulmakta veya recovery seti oluşturmasını sağlayacak yazılım eklemektedir. eğer pc de böyle bir durum varsa formatla uğraşmayın hazır lizsanslı sisteminizi kaybedebilirsiniz derim tavsiyem geriye dönmek için  elinizde bir kurulum settiniz varsa format atın
3 sisteme xp kuramamanızın sebebi vista boot loderin kaldırılmaması ve bununda hdd ye xp kurulmasına izin vermemesinden kaynaklanmaktadır.
4işletim sisteminiz çalışıyorsa easy bcd programını indirip megane boot loader seçeneğinden uninstali tıklayın. akabinde sisteme sorunsuzca xp kurabilirsiniz.