Notebook Konfigirasyon Yardım Çok Acil.

mrblithe
13-01-2012, 16:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Selam Arkadaşlar.Öncelikle chip sitesinin bayadır takipçisiyim ama üye olmak bugüne nasipimiş.Geleyim konuya;Casper marka W760SUB modeli laptobumun işlemcisini değiştirip 2 gb daha ram eklemek istiyorum.Bütçem şuan için fazla değil o yüzden işlemciyi 2.el almayı düşünüyorum malum notebook işlemcileri astarı yüzünden pahalıya geliyor.
Mevcut sistem:
Intel core duo t4500 işlemci Mevcut işlemcim
2 Gb ddr2 ram
Clevo Anakart
Geforce 310m Ekran kartı

Almayı düşündüğüm işlemciler :
1.opsiyon
2.opsiyon

Almayı istediğim Ram:
Opsiyon 1:+2 GB DDR2 667 MHZ RAM (Toplam 4gb) Win 7 x64
Opsiyon 2:+1gb DDR2 667 MHZ RAM (Toplam 3g) Win xp Sp3 x32
Anakartımın desteklediği Max ve min donanımlar:

Şimdi geleyim danışmak istediğim konulara;
1-Öncelikle ramimi ve işlemci söylediğim opsiyonlar paralelinde değiştrirsem ne kadar performans artışı yaşarım.(Oyunlar için FPS,Kasma Hızlı çalışma v.s.)
2-Anakartım çok bilinir bir marka değil bulduğım pdf dosyasından aldığım ss ne kadar doğruyu gösterdiği hakkında en ufak fikrim yok.Eğer siz biliyorsanız maxi. min. donanımları paylaşabilirmisiniz?
3-İşlemci ve Ramimi Gittigidiyor.com dan almayı düşünüyorum.2.El İşlemci sıfır Ram alıcam.Bana toplamda 120 ile 200 lira arası bir masrafı oluyor size buna değermi? Şu an da laptobu değiştirecek imkanım yok o yüzden bu yola başvuruyorum.
4-Bildiğim kadarıyla 32 bit işletim sistemleri 3gb ramden sonrasını görmüyor.Windows xp x 32  3gb ram mi daha iyi performans getirir yoksa win 7 x64 4 gb mi?
5-Varsa önerileriniz satış yapan siteler yazarmısınız.

Şimdiden cevaplar ve anlayışınız için çok teşekkür ediyorum.İyi forumlar.
Bu yükseltmeyi oyunları daha rahat oynamak istediğim için planlıyorum.

Son Düzenleme: mrblithe ~ 13 Ocak 2012 17:09
mrblithe
16-01-2012, 11:29   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

upupup+++