Notebook Sıcaklık Problemi

sailor83
12-02-2009, 20:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Arkadaşlar Merhaba Lütfen Yardım edin ;
Msi ex600 notebookum var cpu fanı çok ses yapıyordu , servise götürdüm temizleyip verdier ama notebookun sıcaklık değerleri aşırı artmaya başladı ve şimdi ilk açlışta ses yapmıyor ama sıcaklık değerleri sürekli dalgalanıyor , gpu 57 den aşağı düşmüyor core 0 ve core 1de de durum aynı sürekli 55-56 da 50 den aşağı nadiren düşüyolar ve oyun falanda oynamıyorum bu ölçümlerde sadece nete giriorum mail falan bakıyorum yani kasıcak bişey yok ama normal internet sayfasındaki sağdaki yukarı aşağı kaydırma çubuğu bile takılıyor anlamadım.Oyunda ve film izlerken felaket ısınıyor Üzgün Normal sıcaklık değerleri nedir sizce max ne olmalıdır bu konuda bilgilendirebilirseniz sevinirim birde bu durum normalmi ? Fanda mı  bir sorun var acaba ? Aşağıda farklı programlarla yaptığım , farklı durumlardaki ölçümler mevcut.Lütfen yardımlarınızı bekliyorum , bilgisayarı yakıcam diye korkuyorum Ağlıyor Teşekkürler…

Resimleri büyütmek için üzerlerine tıklayın.

Bilgisayar'ın ilk açılışı.

nette gezinirken

nette gezinirken ve photoshop benzeri bir resim işleme prog.açıkken

Film izlerken

oyunu yüklerken

oyun açıkken

Son Düzenleme: sailor83 ~ 12 Şubat 2009 20:26
benersince
12-02-2009, 20:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

ortalama sistemi yormadıgın zamanlarda 45  5o  c derece normal kabul edilir taktir edersinizki laptopların amacı oyun oynamanın dışındadadır

ufuk_35
12-02-2009, 20:34   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
800 mesaj

Sadece işlemci değerleri yüksek. Diğerleri benim dizüstü ile aynı.

Kışın ortasında bu değerler. Korkarım yazın korktuğunuz şey olabilir. Havalar ısınmadan önce tekrar servis diyorum.

Son Düzenleme: ufuk_35 ~ 12 Şubat 2009 20:34