Notebook SMART hard disk hatası yorum.

buura35
14-12-2011, 23:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

6 ay once hp pavilion dv6 notebook aldım astronomik bir fiyata. 1tb toshiba hdd vardı üzerinde. haftada bir 1.5 saatlik otobüs yolcugulu yapıyorum ve bu sırada da pc mi yanımda taşıyorum. En son yapcak oldugumda evde sabah pc yi kapattım akşam yolculuktan sonra açmaya çalıştğımda smart hard disk hatası verd. bad sector yani. otobuüsün üst rafına koydum altı üstü pcyi yani oyle bir yere çarpma olsun vurma olsun olmadı elimde gezdi ve ben kiiyi korurum cihazımı ama bozuldu bir şekilde. 

peki soruyorum arkadaşlar yorumlarınız için, bu lanet hddler öyle sallanmayla bilmemneyle bozulacaksa ne önemi var laptopluğun? taşınabilir bilgisayarın? dalgamı geçiyorlar bu insanlarla ? benim masaüstü pc im var yaklaşık 7 senedir aktif çalışıyor p4 işlemcili 120gb hdd var üzerinde hala taş gibi! neler silindi içinden neler yüklendi. 6 aylık hdd nin yaptığına bakar mısınız?? Benim böyle bir şeye aşırı sinirim bozuluyor nedir yani bu yüz yıldır bilgisayar sektörü var herşeye çare var da bu hdd olayına yok mu yani. ayıp günah ya servise verdim 10 gün dediler allahtan garantisi var. kaldırıp koymayla bilmemneyle hard disk mi bozulurmuş!