Notebook Tamiri İçin Güvenilir Site veya Firma

thegate
02-04-2012, 19:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

rkadaşlar küçük bir şehirde yaşıyorum ve notebook tamircisi yok. O yüzden internet üzerinden birservise yaptırmam lazım.Garanti süresi de bitti zaten. 
İnternet üzerinde çok fazla tamir sitesi var ama sizin denediğiniz ya da bildiğiniz firmaları öğrenebilirsemdaha iyi olacak. Güvenilir olması lazım keza bilgisayarı onlara yollayacağım sonuçta. 
Güvenilir ve bu işi iyi yapan notebook tamircisi önerilerinizi alabilir miyim ? Teşekkürler şimdiden. 

Notebook un sorunu da şu şekilde oldu:

ASUS F3JC marka geniş bataryalı laptop kullanıyordum 5 senedir,garanti süresi çoktan doldu. Sol menteşesi çatlamıştı, bir arkadaşım bilmeden kapatmaya çalışmış ve sol taraftaki lehimli olan soket gibi bir şey çıkmış,dolayısı ile görüntü gelmiyor. Dün ben o soketi oraya tekrardan lehimlemek için üst kapağı söktüm, fakat bataryayı sökmeyi unutmuşum. Dolayısı ile bir yerlerden yanık plastik kokusu geldi ve şu anda bilgisayar hiç çalışmıyor. Plastik kokusu klavyenin alt kısmından geliyor. Şarja taktığım halde şarj lambası bile yanmıyor..

Sizden tahmini bir fikir danışmak için bu mesajı gönderiyorum ve cevabınıza göre o firmaya kargo ile ulaştıracağım..
Yani arızalar;
* Kasa kırık(menteşenin oradan)
* O koku muhtemelen anakarttan geldi gibi (kısa devre oldu gibi geldi bana) 
* DVD yazıcıda değişecek , çalışmıyor

Cevaplarınızı bekliyorum...
İyi çalışmalar..