ntfs te efs ile şifrelenmiş dosyalarıaçm

HPQ-User
23-02-2008, 22:07   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

silver_bullet sormuş:
bilgisayarımın d sürücüsündeki dosyaları ntfs dosya sistemini kullanarak şifreledim dosyalar yeşil renk aldı daha sonra bilgisayarıma format attım ve d sürücüsündeki resim dosyalarım küçük resim olarak görüntüleniyor ancak açmak istediğimde önizleme yok diyor

değişik resim işleme programlarıyla açmayı denedim fakat olmadı
linuxte açtım yine olmadı
bunun için nemo,advanced efs data recovery v.b yardımcı programlar denedim fakat yine olmadı
yardımcı olursanız sevinirim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
AMD 4000 X2 İŞLEMCİ
1024 DDR2 667 MHZ RAM
ASUS EN6200TC 256MB EKRAN KARTI
80 GB HDD
ASUS M2NMX SE ANAKART
LG DVD-RAM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 1.1.4322)

gkhankz
24-02-2008, 04:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
357 mesaj

Arkadaşım aynı olay benimde başıma gelmişti.Şunu söyleyebilirim ki kaybettitiğin veriler herneyse geçmiş olsun şimdiden. Duyduguma göre microsoft o şifreleri açabiliyormuş 5 yıl da garantisi var. yani sen dosyaları gönderiyosun 5 yıl da açtı açtılar olmazsa açamadık diyorlar :)

Yalanalem
28-12-2009, 09:54   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bilgisayarı formatlamadan önce tüm yedekleri aldım. İçlerinde EFS ile şifrelenmiş dosyalarda mevcuttu ama tabi ben bunları bilmiyordum. Format işlemi bittikten sonra (HDD yi 2 ye böldüm tabi) yedeklediğim bilgileri tekrar bilgisayarın böldüğüm yedek diskine kopyalamaya çalıştım. EFS ile şifrelenmiş dosyalar hariç hepsini alabildim ama EFS ile şifrelenmişleri bir türlü bilgisayara alamıyordum. Nette uzun araştırmalar yaparak bir şekilde kurtarma programlarının biriyle bilgisayara tekrar almayı başardım.

Buraya kadar herşey normal. Şimdi bu EFS ile şifrelenmiş dosyaları açmam ve şifrelerini iptal etmem gerekiyor. EFS KEY (http://www.lostpassword.com/efs.htm) adında bir program buldum ama demo olduğu için bir türlü işlemi bitiremiyorum. Bu konuda açabileceğim ve yardımcı olabileceğiniz bir yol mevcut mudur ?