ntoskrnl.exe

bymarks
20-04-2012, 13:53   |  #1  
bymarks avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
655 mesaj

merhaba arkadaşlar sorunum şu ntoskrnl.exe hatası alıyorum mavi ekranda yazmıyor ama bluescreenviewer ile baktığımda ntoskrnl.exe hata verdi diye yazıyor windows xp kurarkende arada hatayı veriyor mavi ekran veriyor
bu sorun donanımsal bir sorun mudur anakarttan şupheleniyorum
diğer donanımların hepsini denedim sorun yok aceba anakartı değiştirsem aynı sorun meydana gelir mi bir bilginiz varmı

Anroozha
20-04-2012, 14:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
203 mesaj

Aynı sorunla 1 kaç aydır cebelleşiyorum.Bluescreenviewer ile baktım birde hal.dll diye var hemen altında.Windbg ile dump dosyasını analiz ettim windbgye göre sorun yazılımsal.dll dosyaları hasarlı olabilir,ben yeni nvidia ekran kartıl aldım ondan sonra olmaya başladı nvidia sürücede b*k etti ikidebir driver çalışmayı durdurdu hatası veriyordu.
Genellikle video izlerken oluyor.Oyunlarda herhangi bir sorun yok bilmem sende böylemi.Driver çakışmasıda olabilir kanımca.
Chdk yap bi derim bozuk dosya varsa onarsın.2 gündür bir sorun yok.

bymarks
20-04-2012, 14:37   |  #3  
bymarks avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
655 mesaj

benim ekran kartı ati ama sorun orda bende okudumö bir yerde nvidia ekran kartlarında veriyor diye ama

Anroozha
20-04-2012, 21:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
203 mesaj

Anlamanın tek yolu windbg ile dump dosyasını analiz etmek.Google ile araştırırsan en azından biraz bilgi edinmiş olursun ki ne yapıcağına karar verirsin.Kolay gelsin,konunun takipcisiyim.