ntrld eksik hatası

haya-ji
14-11-2009, 00:26   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
28 mesaj

arkadaşlar bende hem ubuntu  hem xp sp2 yüklü xp deki bi virüsütemizlemek için  ubuntuda bulduğum virüsü siliyordum c sürücüsündentrld dosyası buldum bundan önce hiç karşılaşmadığım için o dosyayıdasildim şimdi xp açılışında ntrld eksik hatası veriyo ve xp açılmıyo formatdan başka kurtarma yöntemi olarak biosa fabrika ayarları çekdimama olmadı başka yöntemi varsa bilen arkadaşlar yardımcı olsun..

not: öyle bilip bilmeden çak formatı gitsin şeklindeki cevaplar yazmayın bilen bişiler yazsın

Semih Özyurt
14-11-2009, 00:44   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

xp cd sini takıp onarma konsolunu aç sistem dosyalarını onar düzelir kolay gelsin.

Kapalı Hesap (101323)
14-11-2009, 00:57   |  #3  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

xp  cd sini tak    ilk ekranda  enterla  sonra onar onarma seçenekleri  gelcek onar de onarsın düzelir

zxsel
14-11-2009, 01:08   |  #4  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

xp cd tak  pc yı guvenlı kıp  komutla   acı dene komut olarakta dos a              sfc/scannow

yaz xp cd nı tak bırsure onarma yapar eksık dosyayı koyar baskada yontemı su  hdd yı cıkartıp o eksık dosyayı  recuvar programı ıle hdd ıcınde bulcan sılınen lerı bulur bu program sonrada hdd yı harıcı bır sekılde baska pc de usb den  usb harıcı dısk kutusu ıle  calıstırıp   c surucu su ıcıne tekrar koycan sonra pc ye takcan oyle acılır  bıraz ugsatırıcı baska cozum format

haya-ji
14-11-2009, 01:55   |  #5  
OP Yeni Üye
28 mesaj

baylar ubuntu ile xp cdsini açdım i386\ntrld dosyasını c ye kopyaladım açılışda ntrld dosyası eksik hatası vermi yo ancak bu seferde siyah ekran çıkarçıkmaz reset atıyo
ntrld dosyası ile birlikde bi iki şey daha silmişdim buna neden olan nedir aynı yöntemle istediğim dosyayı c ye atabilirim........

Semih Özyurt
14-11-2009, 02:35   |  #6  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

dostum en güzel dedigimiz gibi onarma yapsan bütün eksik olan sistem dosyaları yenilenecek, sistemin sorunsuz açılacaktır.