nv4_disp.dll hatası

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
oblanza
01-03-2005, 12:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

iyi çalışmalar ben şu an xp sp2 kullanmaktayım bilgisayarım 512mb ram 40gb hdd ana kart mercury pvt800X-L via chipsetli tv cartım la conte (bt878 chipset) ekran kartım ise geforce fx5200 tornado sorunum şu:
bilgisyar soğukken daha ilk açtığımda tv seyretmek istesem yahut bir oyun oynamak istediğimde ekranda donma oluyor mouse hareket etmiyor ve mavi ekran çıkıyor hata mesajı olarak nv4_disp.dll dosya hatası veriyor.ardından sistem resetleniyor ve sanki hiç hata vermemiş gibi gayet normal bir şekilde çalışıyor.bütün driverlerimi tekrar internetteki siteleri üzelerinden tv cartının ekran kartının driverlerini indirdim ama aynı sorun hala devam ediyor.xp yi tekrardan kurdum malesef yine aynı hatta ramlarda sorun olabilkir diye tek 512 taktım yine aynı bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.çalışmalarınızda başarılar dileyerek şimdiden teşekkür ederim

yas
01-03-2005, 13:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
592 mesaj

Arkadaşım problemin ekran kartının sürücüsünün dosyaları zarar görmüş.

adresinden ekran kartının son sürücüsünü indir.

adresinden VIA 4-in-1 sürücüsünü indir.

Bilgisayarını Güvenli Mod'da aç, ve sürücüleri yükle. Hepsi bu.

doomWAVE
01-03-2005, 17:49   |  #3  
Üye
75 mesaj

bunları bende soyleyecektim ama adam solemis galiba bunları cekmis internetten... ;D

yas
01-03-2005, 23:06   |  #4  
Yıllanmış Üye
592 mesaj
alıntı:
Gönderen : doomWAVE

bunları bende soyleyecektim ama adam solemis galiba bunları cekmis internetten... ;D

şştt, sakın http://support.microsoft.com/ adresinden çektiğimi kimseye söyleme, aramızda kalsın, anlarsın ya Göz kırpmaGülümseme