NVIDIA 32MB TNT2 TANITAMIYORUM

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
onder84
26-12-2005, 12:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

selamlar .. Ben bikac gun once 32mb nvidia tnt2 m64 ekran karti aldim
bilgisayarima taktim ancak windowsa bir turlu tanitmayi basaramadim.. Ekran karti cd'si elimde yok driver dosyalarini internetten aldim(nvidia.com) ancak uygun modeli sectigim halde yine de yuklenmedi. Siteden aldigim programi calistirinca "bilgisayarinizda nvidia chipset'li bir grafik karti algilanamadi" hatasi veriyor.  

Aldigim ekran kartinin modelini ise bilgisayara reset attiktan sonra bios menusunden once bikac saniye gorunen ekrandan rahatlikla gorebiliyorum ve ustte yazdigim bilgiler yaziyor ekran karti hakkinda..Acaba sistemimde calisabilicek bir kart degil mi diye dusunuyorum; Sstem ozellikleri: BX98 Anakart(intel)100mhz,396mb pc100 sdram, Pentium2 350 mhz islemci , windows98 ikinci surum kullaniyorum, daha onceki ekran kartim da 4mb S3 trio ve sorunsuz calisiyodu.. Yardimci olabilirseniz cok sevinirim , tesekkur ediyorum simdiden..

phaeton
26-12-2005, 22:57   |  #2  
Üye
94 mesaj

nvidia nın sitesindeki forceware driverlar tnt2 için uygun değil, onun için daha eski sürücüleri denemelisin mesela:

(en)-win9x-me-free-download.html

sanırım bu işe yarar.merak etme o kartın o sistemle uyumsuzluğu söz konusu değil ben 233mmx işlemcili bilgisayarda bile kullandım o kartı.

m.fırat
28-12-2005, 15:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
115 mesaj

Arkadaşım,driveri yüklemeden önce ekranın sağ alt köşesindeki antivirus programını (şayet yüklü ise)disable yap yada CTRL ALT ENTER dan kaldır tekrar dene...