[YAZILIM] Nvidia 8600gt Sorunu

HPQ-User
24-09-2012, 00:51   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Şöyle bir sorun var bilgisayarımda..Bilgisayarım windows 7 idi bilgisayarda film izlerken bir anda ekran titremeye başladı daha sonrasında kullanılmayacak seviyede yavaşladı.bilgisayarı yeniden başlattığımda hoşgeldiniz yazısına gelmeden dondu.direk format attım xp yaptım bilgisayarı aynı sorun devam etti.hoşgeldiniz kısmında mavi ekran hatası vermeye başladı çözümü geçici olarak güvenli modda başlatıp aygıt yoneticisindeki ekran bagdaştırıcısından ekran kartını devre dışı bırakarak buldum. aradan bir kaç gün geçince windows acıkken etkinleştirdim ve sorun olmadı sorunsuzca kullandım ama dün gece yine aynı olay oldu titredi bişeler oldu yine mavi ekran verdi.sorun ne olabilir daha dogrusu çözümü ne olabilir.driver kurdum güncelledim alayını silip eski driverda yükledim formatta attım ama düzelme olmadı. ekran kartı yanmış olsa bilgisayar açılmaz diye düşünüyorum.ama açabiliyorum sadece etkinleştirince hata veriyor.ve oyun vs kullanamıyorum.bu konuda bilgili arkadaşlardan yardım istiyorum..Şimdiden teşekkürler

Sistem Bilgilerim
Son Düzenleme: HPQ-User ~ 24 Eylül 2012 12:32