Nvidia GeForce 6600Td sürücü sorunu

Roth
20-01-2010, 15:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Merhaba arkadaslar  herkese kolay gelsin   (20/01/2010)
      Benim sorunum bilgisayarıma yeni format attım ekran kartımın nVIDIA GeForce 6600 PCI-E (256Mb)
 sitesinden en son sürücüsünü indirdim  sürücüyü kurup yeniden başlattıktan sonra işlemcim %25 lerden asağı inmediğini gordum Nvidia ayarlarına girdiğimde görüntüde bozulmalar vardı eski sürücüsünü kurduğumda sorun ortadan kalkıyor işlemci rahatlıyor ama eski sürücü olduğu için bir takım oyunları oynayamıyorum
Dün itibari ile Nvidia karta uygun 196.21_desktop_winxp_32bit_international_whql sürücüsünü çıkartmış onuda yükledim aynı sorun devam ediyor. işin enteresan tarafı aynı özelliklere sahip diğer bilgisayarımda herhangi bir sorun yok eski sürücüleri sildim yenisini kurdum harika calısıyor bu yeni formatladığımda ne gibi bir sorun olmuştur ve nasıl bir yol izliyererek bu sorunu düzeltebilirim..
şuan yüklü tüm sürücüleri ekle kaldır haricinden başka nasıl silebilirim tekrar yüklemek için
yardım eden arkadaşlarıma şimdiden sonsuz teşekkürler.

Bilgisayar:
      Bilgisayar Türü                                   ACPI Tek işlemcili Bilgisayar
      İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows XP Professional
      OS Servis Paketi                                  [ TRIAL VERSION ]
      Internet Explorer                                 7.0.5730.13 (IE 7.0)
      DirectX                                           4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
      Bilgisayar Adı                                    PC1
      Kullanıcı Adı                                     user
      Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
      Tarih / Saat                                      2010-01-20 / 15:10

Anakart:
      CPU Türü                                          AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3200+
      Anakart Adı                                       Gigabyte GA-K8NMF-9  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, LAN, IEEE-1394)
      Anakart Çipseti                                   nVIDIA nForce4-4X, AMD Hammer
      Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
      DIMM1: Nanya M2U51264DS8HC3G-5T                   512 MB PC3200 DDR SDRAM  (3.0-3-3-8 @ 200 MHz)  (2.5-3-3-7 @ 166 MHz)
      BIOS Türü                                         Award Modular (08/17/05)
      İletişim (COM ve LPT)                             İletişim Bağlantı Noktası (COM1)
      İletişim (COM ve LPT)                             İletişim Bağlantı Noktası (COM2)
      İletişim (COM ve LPT)                             Yazıcı Bağlantı Noktası (LPT1)

Görüntü Birimi:
      Görüntü Bağdaştırıcısı                            NVIDIA GeForce 6600  (256 MB)
      3D-Hızlandırıcı                                   nVIDIA GeForce 6600 PCI-E
      Monitör                                           LG Flatron ez T730SH  [17" CRT]  (16056745)

Çokluortam:
      Ses Bağdaştırıcı                                  Realtek ALC850 @ nVIDIA nForce4 (CK8-04) - Audio Codec Interface

Depolama :
      IDE denetleyici                                   NVIDIA nForce4 Parallel ATA Controller
      IDE denetleyici                                   NVIDIA nForce4 Serial ATA Controller
      IDE denetleyici                                   NVIDIA nForce4 Serial ATA Controller
      Disk Sürücüsü                                     SAMSUNG HD080HJ  (80 GB, 7200 RPM, SATA-II)
      Optik Sürücü                                      TSSTcorp CD-R/RW SH-R522C  (52x/32x/52x CD-RW)
      SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
      C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
      Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
      Klavye                                            Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye
      Fare                                              PS/2 Uyumlu Fare

Ağ:
      Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
      Birincil MAC Adresi                               00-14-85-2C-21-BA
      Ağ Bağdaştırıcısı                                 NVIDIA nForce Networking Controller  (192. [ TRIAL VERSION ])

Çevre Birimleri:
      USB1 denetleyici                                  nVIDIA nForce4 (CK8-04) - OHCI USB 1.1 Controller
      USB2 denetleyici                                  nVIDIA nForce4 (CK8-04) - EHCI USB 2.0 Controller

DMI:
      DMI BIOS Sağlayıcısı                              Socket 939
      DMI BIOS Sürümü                                  
      DMI Sistem Üreticisi                             
      DMI Sistem Ürün Adı                              
      DMI Sistem Sürümü                                
      DMI Sistem Seri Numarası                          [ TRIAL VERSION ]
      DMI Anakart Üreticisi                             Gigabyte Technology Co., Ltd.
      DMI Anakart Ürün Adı                              GA-K8NMF-9
      DMI Anakart Sürümü                                x.x
      DMI Anakart Seri Numarası                         [ TRIAL VERSION ]
      DMI Toplam / Boş Bellek Yuvaları                  4 / 3

Roth
20-01-2010, 16:34   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Her yolu denedim şöyle bir olay var..
Ekran kartının resimde gorunen yerin ana karta giren kısmında sanki bal sürülmüşki hafiften yapışkan sarımsı birşey var temizliyemiyorumda
[URL=http://img705.imageshack.us/i/winfastleadtekpx6600.jpg/][/URL]
Diğer bilgisayarımdaki kartı taktım aynı marka modelde onda hiç bir sorun yaratmadı..
harika calısıyor fakat bu ekran kartında ne gibi bir problem oluşmuş olabilir.. sürücüsünü güncellediğimde neden sorun veriyor diğer hali ile calışıyor bişi anlamadım inanın bu işten :S