Office 2003 Excel Sorunu

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
umitgrafik
11-05-2005, 15:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

İyi günler Arkadaşlar ben office 2003 basic kullanıyorum işletim sistemi xp home edition aynı sistem iki bilgisayara kurulu iş yerinde bazı durumlarda aynı dosyayı iki bilgisayarda kullanmak zorunda kalıyoruz ve dosyayı herhangi bir bilgisayarda kaydettiğimiz zaman diğer kullanıcı açınca bazı özelliklerinde değişiklikler oluyor mesela pencere/böl seçenegiyle bir hücreyi bölüp bölmeyi dondurduğun zaman diğer bilgisayar da bunu bu şekilde değilde komple belgeyi bölmüş gibi kabul ediyor bölmeyi kaldırıp yeniden düzenlemek gerekiyor başka bir sorun daha var oda aynı şekilde kaydettiğim dosyayı diğer bilgisayarda açınca bazı girilen veriler yok oluyor bunun sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

umitgrafik
11-05-2005, 15:33   |  #2  
OP Taze Üye
13 mesaj

veriler yok oluyor demiştim ya son kayıt esnasınde girilen verilerden söz ediyorum yani belgenin son iki kayıt arasında kalan kısmı gidiyor

lazrailefsanesi
13-05-2005, 22:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Arkadasım acele etme bazen bi konuya cevap vermek bir iki gunu bulur.Neden boyle bir terbeyesizlik yaptıgını bilmiyorum normalde exel'in farklı yerlere yolladıgı nasıl denir (gölge dosya diyelim) cagırmak icin olusturdugu dosya olmaması gerek.(Bahsetmeye calıstıgım golge dosya genelde autocad,netcad gibi cizim programlarında bazı eklemeleri farklı dosya uzantılarıyla birlikte kaydeder bunlar bir arada olmadan program acılsa bile eksik goruntu alırsın neyse konu dagılmasın) boyle birsey varsa benim tavsiyem yoksa ag kurun ve kendi bilgisayarına cekmeden senin bilgisayarında acmaya calıssın.Böylece dedigim gibi bir ekstra dosyalar varsa senin bilgisayarda tekrar acıldıgı icin sorunsuz acılması gerek.Bi fikirdir.Ag varsa dedigim gibi neden boyle bir terbiyesizlik yapıyor bilmiyorum Gülümseme

umitgrafik
25-05-2005, 18:59   |  #4  
OP Taze Üye
13 mesaj

teşekkür ederim