office orjinal ürün değil uyarısı

feyizu
21-09-2008, 13:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Arkadaşlar buna benzer konuları okuyup duruyorum ama sorumun cevabını bulamadığım için tekrar yazmak istedim.

Sorum şu: Word veya excel i açtığımda sayfanın üstünde ana menünün hemen altında mavi yıldız ve "bu ürün orjinal ürün değil daha fazlası için tıklatın" şeklinde bir uyarı çıkıyor.
Program 5 yıl önce aldığım kopya yazılım ve bu güne kadar da hiç sorun çıkarmadan kullanıyordum..hatta bakıyorum güncellemeleri filan da alıyor düzenli olarak.BU mavi yıldız da 2-3 ay önce görünmeye başladı sanırım.Acaba diyorum ben farkına varmadan office in bazı özellikleri kısıtlanmış filan olabilir mi?
Bu konuya bir açıklık getirilirse sevineceğim.

Teşekkürler

CU_GS7
21-09-2008, 13:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Bahsettiğin güncellemeler ile microsoft, orjinal ürün bildirimi adı altında sende bu yazıların çıkmasına neden oluyor..
Özelliklerin kısıtlanması söz konusu değil ama gelecekteki güncellemeleri alamamanda sorun olabilir..

Son Darbe
21-09-2008, 13:58   |  #3  
Yıllanmış Üye
135 mesaj

arkadaşım office kaç kullanıyorsun.Güncellermelerden office orjinal olup olmadıgı güncelleyen prog inmiş sisteme ve yakalanmışın.bana office kaç kullandıgını söyle ona göre yardımcı olayım.

mserler
02-10-2008, 18:43   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

office güncellemesi yaptığın tarihten önceki bir tarihe sistem geri yüklemesi yapıldığında uyarı kaybolabilir.yanlız office güncellemelerini kapatmalısın.

esenocak
02-10-2008, 20:13   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

slm aynı sorun bende var vista var ben de ve office 2003 kullanıyorum bana da yardım ederseniz çok sevinirim

blckwolf
09-10-2008, 23:13   |  #6  
Yeni Üye
26 mesaj

evet artık bilgisayarınızda ofis casusu var. siz ne yaparsanız yapın bu uyarıları elinizdeki kopyaları lisanslı hale getirmedikçe almaya devam edeceksiniz. google'da "ofis lisanslama" olarak arama yaptırırsanız çok işinize yarar şeyler bulacaksınız.

systemexpert
04-12-2008, 12:07   |  #7  
Taze Üye
9 mesaj

Arkadaşlar mrb aynı sorunu bende yaşıyorum.Benimde kullandığım ofis 2003 bu sorunun da çözümünü henüz bulmuş değilim.Ayrıca ofis 2003 güncellemelerini nerden kapatmalıyım? yardımcı olursanız sevinirim.

Uçkun Akyüz
04-12-2008, 13:25   |  #8  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
88 mesaj

Arkadaslar Benim sizlerden Bir ricam.İyi bilenler lütfen yanıtlasın.Yanıtlar için şimdiden çok tesekkürler.Arkadas gibi bana da aynısı oldu,hatta Microsoft'tan direk Uyarı aldım.Cahillik ve korku işte.Güncellemeleri devamlı virüs be benzeri şeylerden korunmak için açık tuttum.Ofis ve Vista ya gelen güncellemeler bendeki ofis programlarının orjinal olmadığını söyleyen uyarı aldım.Microsoft'un bütün bildirilerini okudum.5000 $ cezadan bahsediyorlar.Benim sorum su
1-Bu programı nasıl orjina yapabilirim?
2-Orjinal Ofis programlarının 1500 $ olduğunu söylediler doğrumu?
3-Bu kadar pahalı olursa insan hali ile kopyalara yöneliyor
4-Open Ofice de Publisher adlı program varmı?
5-Bu Microsoft ofice silipte Open yüklesem sorun hala devam edermi?

Cahillik işte bilgisayarı aldığımızda Chip dergisinden haberim bile yoktu.Meğer bu Ofice 45 günlükmüş kendilğinden kapanıverdi.Çözüm olarak bir bilene danış diyiyorya yardımlarda,bende öyle yaptım.Ne bileyim bu ofice lerin ücretsiz olanları varmış.Korsana elbette hayır ama orijinaller çok pahalı ne yapalım ki.
İlgilenlere gerçekten çok teşekkürler.

emre__
04-12-2008, 13:37   |  #9  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

ev ve öğrenci sürümü al 99 dolardı şimdi kampanya var daha düşmüş olabilir taş çatlasın 200 dolar olur one 1500 dolara office mi olur :D

samsat86
12-12-2008, 21:44   |  #10  
samsat86 avatarı
Yıllanmış Üye
307 mesaj

kopya onda....başka nedeni mi var ki?