Office'te çıkan bir sorun

MSNerkiz
16-08-2009, 21:06   |  #1  
MSNerkiz avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
525 mesaj

Arkadaşlar bilgisayar yaklaşık 20 gün önce formatlandı bilgisayarcıda.o arada ben evde yoktum.babam formatlattırmış.o da windowsun deneme sürümünün süresi bittiğinden dolayı.bir kaç gün önce bilgisayarımda office programlarında çıkan bir sorunla karşı karşıya kaldım.ve bu sorundan dolayı iki gündür babamla kavga ediyoruz.güya bilgisayar bozulmuş.

resimler aşağıda.yorumlamak isteyen ve bilen kişiler lütfen yorum yapsın lütfen.benim tahminim office'in deneme sürümünü yüklemiş bilgisayarcı ve onun süresi bitmiş.ama tam office programlarından tam anlamadığım için buraya yazmak zorunda kaldım.

bu wordü ilk açtığım ekran.böyle bir uyarı veriyor.süresi bitmiş diyetahmin ediyorum yukarıda belirttiğim gibi ve elimde ürün anahtarı yok.Bir de alttaki resime bakın.

Gördüğünüz üstteki resimde ise; wordde birşey yazmak istediğim zaman işaretlediğim yerde uyarı veriyor.uyarı mesajının sebebi nedir?

acil cevap lazım haberiniz olsun arkadaşlar.

bymarks
16-08-2009, 21:14   |  #2  
bymarks avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
655 mesaj

kullanmaya çalıştığınız dosyayı salt okunur olarak vermişsiniz okuma ve yazmaya açık konumuna getirmeniz gerekiyor onu da office dosyalarına şifre koyulan yerden yapıyordunuz herhalde

ilginch
16-08-2009, 21:19   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,635 mesaj

deneme süresi bittiği için kullanamıyorsunuz heralde.
microsoft office için ücretsiz alternatif isterseniz, openoffice var.

PcMaKeR
16-08-2009, 22:07   |  #4  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Deneme süresi bitti word yazmaya karşı koruyor kendini. Sadece okunabilir olarak ayarladı.
Lisanslı office alacaksınız yada onun yerine Open office kullanacaksınız. Office in kopyası btün office belgelerini açıyor ama ufak bir detay: Office kadar rahat ve kolay değil.

MSNerkiz
17-08-2009, 09:54   |  #5  
MSNerkiz avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
525 mesaj
Alıntı: erhan87  
kullanmaya çalıştığınız dosyayı salt okunur olarak vermişsiniz okuma ve yazmaya açık konumuna getirmeniz gerekiyor onu da office dosyalarına şifre koyulan yerden yapıyordunuz
hayır.konuda da belirttiğim gibi office programlarının hepsi için geçerli bu durum.dosyaların özelliklerine baktığımda ise salt okunur filan da değil.ve ayrıca bende de yönetici oturumu var.