okul yurdundan evdeki internete bağlanma

HPQ-User
29-09-2011, 14:42   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Glasiore Temno Smrt sormuş:
Özür dilerim acilen yardıma ihtiyacım var, bir çok program araştırdım yüzlerce site gezdim ama sorunumu googlede tam olarak nasıl arayacağımı bilmediğim için bir yol bulamadım sanırsam, ben izmirde yatılı bir okulda kalıyorum ve öğretmenimden bir şey duydum, öğretmenimin oğlu başka bir ilden izmirde ki modemine/internetine/ bağlanıyor ve evdeki netin kotasını hızını ve diğer özelliklerini kullanıyormuş, bende bunu yapaiblirmiyim diye merak ediyorum? Bir pc mühendisine sormuştum ayak üstü, oda laptopunu açtı ve iş yerindeki internet ağına bağlandı ve orada ki ağdan kullanmaya devam etti, biliyorsunuz okul yurdunda tüm sitelere giremiyoruz, vikipedi bile engelleniyor arasıra, bırakın siteleri googlede arama yapamadığımız bile oluyor 3 5 harf yüzünden,  proxy dns ultrasurf hotshield vs.. gibi şeyleri  dendim ultrasurf işe yarıyordu ama engellenmiş oda, cuma günleri interneti özgürce kullana biliyoruz ama hafta içleride lazım, hem bu tür , herhangibiryerden evdeki internet ağımı kullana bileceğim bir şey varsa heryerde işime yarar, çok teşekkürler şimdiden lütfen cevap atın e-posta adresim: t_rap_12@hotmail.com

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
lütfen soruma cevap verin pc parçaları önemsiz bu konuda

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/535.1 (KHTML, like Gecko) Chrome/14.0.835.163 Safari/535.1

DarkFaLLen
26-10-2011, 15:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
133 mesaj

İlk defa duydum böyle birşeyi. He bide uzaktan yönetim programlarıyla evdeki pcyi oradan yönetme şansın var başındaymışsın gibi bunu söyleyebilirim.

ClubDeDuB7
29-10-2011, 20:19   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

USB olarak calisan modem alman lazim :)

Evdekine baglanabilecegini sanmiorum

mancukya
31-10-2011, 00:58   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

teamviewer tarzi programlar yada Vpn agi kurman gerekli.

gencozi
31-10-2011, 14:06   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar konuyla alakalı değil ama konuyu nerden açacağımı bulamadım hp laptobum var bilgisayarım sekmesine tıklayınca webcam sekmesini bulamıyorum ama msnde webcamı aç dediğimde açılıyo bunu pcge nasıl görünür hale getririm

Mr.666
31-10-2011, 14:41   |  #6  
Mr.666 avatarı
Taze Üye
9 mesaj

Uzak masaüstü bağlantısı ile yurttaki bilgisayarından evdeki bilgisayarına bağlanabilirsin. Evdeki bilgisayarından yetkilendirme yapıp rahatça tüm bilgilerine ulaşabilirsin.. Ama internetini kullanmazsın.. Özelliklede yurttan oraya bağlanman zaten başlı başına sıkıntı çünkü kullanılan firewall lar ve server ayarları bunu engelleyebilir..