Onboard ekran kartı

rehabilitasyon
05-11-2007, 15:42   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
28 mesaj

Selam arkadaşlar.benim 128 mb onboard ekran kartlı laptopum var.1 gb ta rem im var.şimdi onboard larda ekran kartı çalışmak için rem den çalıyormuş.şimdi ben ekran kartımı max çalıştırabilmek için yani tam 128 mb kapasiteyle çalıştırmak için kaç gb rem takviseyi yapmalıyım.
rem takviyesi yapıldığında görüntü güzel olur mu(şimdi oynadığım 128 mb ekran kartına ihtiyaç duyulan oyunlarda görüntü berbat)
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Son Düzenleme: rehabilitasyon ~ 05 Kasım 2007 15:44
Borga-x
05-11-2007, 16:23   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Eger laptopunda 1 GB (2x512)varsa sana önerim ıkısını satıp kendıne 2x1gb ram almandır. Her ne kadar ekran kartına ramınden versende o goruntu yongasının oyunlarda cok ıyı oldugu soylenemez.. Ne yaparsan yap low olan ayarlarının bırkacını medıum yaparak oyun oynayabılırsın. oyun oynamak ıstıyorsan Monster laptoplarına bak derım

Dark Spirit Of The Silent
05-11-2007, 19:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
604 mesaj

zaten hiç bi onboard ekran kartı genişletme kartı slotunu(pcı,pcı-ex)kullananlar kadar iyi performans vermez

rehabilitasyon
06-11-2007, 00:56   |  #4  
OP Yeni Üye
28 mesaj
Borga-x
Eger laptopunda 1 GB (2x512)varsa sana önerim ıkısını satıp kendıne 2x1gb ram almandır. Her ne kadar ekran kartına ramınden versende o goruntu yongasının oyunlarda cok ıyı oldugu soylenemez.. Ne yaparsan yap low olan ayarlarının bırkacını medıum yaparak oyun oynayabılırsın. oyun oynamak ıstıyorsan Monster laptoplarına bak derı
borga kardeş malesef monster laptop alma imkanım yok.ben bilgisayarı alırken ekran kartının onboard olduğunu bilmiyordum.yani hiç umursamadım.kullanırken anladım.ama iş işten geçti.1 yıldır bu onboard ekran kartından çekiyorum.remi 2 gb yapmacam inşallah.acaba ben bu leptopu(1 yıldır kullanıyorum)hp teknik servisine götürüp satmak istesem alırlar mıBeğendim yardımın için saol

NOT:ARKADAŞLAR SAKIN AMA SAKIN ONBOARD EKRAN KARTLI LAPTOP ALMAYIN BEN ALDIM ÇOK PİŞMANIMŞaşkın