[ ÖNERİ ] netbook önerileriniz neler?

mercan_gs
14-11-2010, 01:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkdaşlar ben hp pavilion dv2500 kullanıcısıyım..3 yıldır saolsun beni götürüyordu taki 1 aya kadar çok ısındığı için ekran 8 e bölündü ve bidaha hayretmedi şuan araştırıyorum yeni bir bilgisayar için..baktıklarım daha çok İ5..İ7 ler hakkında pek bi bilgim yok...
aklımda 2 model var:

Sony Vaio VPC-F13M1E/H

SAMSUNG Q530

sizce ne almalıyım.._?
dip not: buarada bunların dışında önerebileceğiniz bilgisyarlar varsa önerin ltfn..

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 14 Kasım 2010 12:07
Kapalı Hesap (186082)
14-11-2010, 01:58   |  #2  
Kapalı Hesap
1,770 mesaj

Laptop alacaksanız illa , packard bell ya da dell alın bence. 

Ama taşınabilirliğe ihtiyacınız yoksa bilgisayar toplayın.

dafdindak
14-11-2010, 10:48   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

benim ekranda 6'ya bölündü.
format atttım yine aynı.ekran kartını tanıtırken bilgisayar kapanıp açılıyo.5kez daha format atttım yine aynı.
biosa girdim ilk defa, default yaptım bu seferde bilgisayar HDD'yi görmez oldu.hiç açılmıyor.
yine biosa girdim BOOT MENÜ : DİSABLE yaptım.bu seferde biosa da girmez oldu,zaten açılmıyorda.
forumları okudum bios pili çıkmalı yazıyo genelde.
bu pil laptopun neresindedir?ya da başka bi çözüm yok mu biosa girmek için?
LÜTFEN ACİL YARDIM !

Son Düzenleme: dafdindak ~ 14 Kasım 2010 10:49
QART13
14-11-2010, 14:12   |  #4  
QART13 avatarı
Yıllanmış Üye
303 mesaj
Alıntı: dafdindak  
benim ekranda 6'ya bölündü.
format atttım yine aynı.ekran kartını tanıtırken bilgisayar kapanıp açılıyo.5kez daha format atttım yine aynı.
biosa girdim ilk defa, default yaptım bu seferde bilgisayar HDD'yi görmez oldu.hiç açılmıyor.
yine biosa girdim BOOT MENÜ : DİSABLE yaptım.bu seferde biosa da girmez oldu,zaten açılmıyorda.
forumları okudum bios pili çıkmalı yazıyo genelde.
bu pil laptopun neresindedir?ya da başka bi çözüm yok mu biosa girmek için?
LÜTFEN ACİL YARDIM !
kardeş senin bilgi ölmüş :Dnasıl becerdiysen artık..

mercan kardesim sen ne tür bir diz üstü istiorsun oyunmu oynuyacaksın eğer oynamayacaksan sony almana hiç gerek yok iş için 1600 tl ye asusun k52j die bir modeli var onu al ii bilgisayar hızlı ama oyun için ideal degil oyun içinse başta alacagın siz üstünün ekran çözünürlülüğüne bak düşük olmamasına özen göser yoksa oyun oynarken bunun pişmanlığını çok öekersin.

mercan_gs
15-11-2010, 15:09   |  #5  
OP Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: QART13  
kardeş senin bilgi ölmüş :Dnasıl becerdiysen artık..

mercan kardesim sen ne tür bir diz üstü istiorsun oyunmu oynuyacaksın eğer oynamayacaksan sony almana hiç gerek yok iş için 1600 tl ye asusun k52j die bir modeli var onu al ii bilgisayar hızlı ama oyun için ideal degil oyun içinse başta alacagın siz üstünün ekran çözünürlülüğüne bak düşük olmamasına özen göser yoksa oyun oynarken bunun pişmanlığını çok öekersin.

diz üstü düşünüyorum hem iş hemde oyun anlamında beni bi 5 yıl götürsün istiyorum..mimarlık okuyorum autocad programı kullanıyorum sürekli..bunun yanında da yeni oyun meraklısıyım o yüzden sağlam birşey istiyorum