online uygulamalarındaki ses problemi

HPQ-User
06-03-2008, 15:18   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kuytun sormuş:
kullandığım İnternet Explorer veya Firefox tarayılarında açtığım youtube v.b. sitelerden izlemeye çalıştığım videolardan sas alamıyor  online radyoları dinleyemiyorum yine açtığım online oyunlardanda ses gelmiyor

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
P4 intel 3 işlemci
1 gb Ram
Creativ ses kartı
Asus 6400 ekran kartı
200 GB HDD

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.12) Gecko/20080201 Firefox/2.0.0.12

sah1n
06-03-2008, 16:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Denetim Masası -> Ses Efekti ve Ses Aygıtları -> Ses sekmesinde "Ses Çalarken" sekmesinde varsayılan aygıt olarak ses kartını seç. uygula Tamam de sonra tekrar aynı pencerede ses ayarı sekmesine gel, görev çubuğuna ses simgesi yerleştir kutucuğundaki işareti kaldırıp uygula, sonra tekrar işaretleyip uygula. sonra yine aynı pencerede ses efekti sekmesine gel, ses düzeninde windows varsayılan ı seç. uygula ve tamam. bunları yapınca sorun düzelmesi lazım. düzelmezse bir restart yap dene olmadı 2. yolu var;

başlattan çalıştıra gel regedit yaz enter;

açılan pencerede,

Bilgisayarım\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32

Açılan Sağ Sekmede Boşlukta Sağ Tuşa Basarak Yeni\Dize Değeri\ yapıyoruz ve bu değere wavemapper adını veriyoruz..

Sonra Bu değer üzerinde sağ tuş yaparak DEĞİŞTİR diyoruz ve Değer Verisi Yerine msacm32.drv yazıyoruz..

ALıntıdır deneyin bir.