Opera Mini 5.0: Yeni sürüm hazır

CHIP Online
17-09-2009, 12:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Opera'nın mini sürümü, daha çıkmamış Internet Explorer Mobile'da bile bulunmayan bir özelliğe sahip!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/oper ... um-hazir_15294.html

Resimlerle: Opera 10: Diğerlerinden ne farkı var?

Yazılım geliştiricisi Opera, cep telefonları için geliştirdiği web tarayıcısı Opera Mini'nin yeni betasını yayımladı.

Opera Mini 5.0 beta üreticinin web sitesinde ücretsiz olarak indirilmeye sunuldu.

5.0 Beta'daki yenilikler
Opera Mini yeni bir görünüm sunuyor ve ilk kez sekmeli gezinti desteği, yani tek bir tarayıcı penceresinde birden çok web sitesi arasında gezinti yapmak ve bunları yönetmeyi destekliyor. Bunun dışında tümleşik parola yöneticisi ve PC sürümünden tanınan Speed-Dial fonksiyonu da sunuluyor: Bu özellik sayesinde kullanıcı, tarayıcı yükleme yaparken sık gezindiği web sitelerini görebilecek.

Tüm konu: Opera Mini 5.0: Yeni sürüm hazır

İzleyin: Opera Unite

Resimlerle: Opera 10: Diğerlerinden ne farkı var?

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Opera Mini 5'i denediniz mi? Görüşleriniz...

posicor
18-09-2009, 01:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
358 mesaj

Nokia'nın gömülü browser'ından çok daha iyi.(n78, s60-3.2)

OnnuuR
18-09-2009, 01:23   |  #3  
OnnuuR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,675 mesaj

4.2 5 e terfi edicem çok hızlı...

Fattur
18-09-2009, 05:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Birazdan yükleyeceğim

ismet35
18-09-2009, 10:22   |  #5  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj

Denemedim :)
Cepten internet biraz daha ucuz olsa gireceğim, en son avea dan paket almıştım,chip e girmiştim :)

makistan
15-02-2010, 01:40   |  #6  
Üye
74 mesaj

operanın sitesine girilemiyor

_hEro
15-02-2010, 02:09   |  #7  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

VUuv sonunda.Tam sürümünü isteriz :p
Skyfire betayla biyere kadar.Hemmen deniyorum.

Düzenleme: 5800 için,
Bugün denedim.Öncelikle şunu belirteyim, flash desteği yok.Büyük bir eksiklik.Halbuki Skyfire betada var.
Ama sekme özelliğinin getirilmesi çok iyi olmuş.Bir sitede gezerken, diğerine geçmek için onu kapatmamız gerekiyordu.Artık gerekmiyor.
Operanın turbo özelliği mini de var diyebilirim.Şöyleki, yüklenecek resim kalitesini en düşüğe getirdiğimiz zaman sayfalar gerçekten çok hızlı yükleniyor.(Normale oranla).Zaten Mobile desteği olmayan siteler için söylüyorum.
Klavyesi normalde dar gelebilir, telefonu yan yatırdığınız zaman tuşlar birden genişliyor ;) Ozaman rahat oluyor yazım.Ama algılaması biraz geç olmuş sanki.Yazarken ağır kalıyor program.
Program açılır açılmaz 9tane kısayol beliriyor ekrana.Bilindik Opera karşılama ekranı.Telefonlar için son derece yararlı.Hatta hazır olarak opera resmi sitesi, wikipedia, bbc siteleri eklenmiş.İstenildiği gibi düzenleniyor.
Sitelerin yazı puntoları,resim kaliteleri vs vs gibi ayarlar yapılıyor.Kullanıcı adları ve şifreler sorunsuz kaydediliyor.Çerezleri silerken, tercihe göre hesap kayıtları silinmeyebiliyor.Güzel bir özellik.
Çerezlerin telefon hafızasına mı yoksa hafıza kartına mı (içinden klasör seçimi dahi var) kaydedileceği ayarlanabiliyor.
Opera Mini son derece güzel olmuş.Ben beta 2 sürümünü denedim.Tam sürüm çıktığında herşey çok daha güzel olacaktır.Hatta yazı yazarkenki ağırlık muhtemelen giderilir.
Tek bir eksik var.Oda flash vidyoların izlenmemesi.

Son Düzenleme: _hEro ~ 15 Şubat 2010 16:24
loseface
15-02-2010, 17:43   |  #8  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,757 mesaj

Hero ya katılıyorum flashı hallederse bu iş bitmiştir =)