Orjinal lisansımla Vista kurulumu?

caki
22-09-2009, 00:42   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
43 mesaj

Arkadaşlar merhaba.. Acil şekilde yardıma ihtiyacım var kafayı yiycek durumdayım.. Hp dv6 1160et model laptopum var.. Anlamadığım sebebten dolayı recovery yapamıyorum recovery bolumum hala duruyor ama başlangıçta f11e basmama rağmen olmuyor.. Neyse bunlar problemin altyapısı :D
Ben açıkcası bu recoveryi pek kullanışlı bulmuyorum çünkü beraberinde bir sürü ıvır zıvır programda yükleniyor.. Ben kendim orjinal lisansımla format atıp kendi isteğim gibi kurmak istiyorum.. elimde olan bi vista dvdsini kullandım ama her nedense anahtar geçerli değil dedi..
Pc ilk aldığımda üzerindeki sistem VİSTA HOME PREMİUM SP1 di.. benim yüklemeye çalıştığım dvd sp1 değildi ama biturlu kabul etmedi hatta keysisz kurulumn yaptım kurulduktan sonra anahtarı girip aktifleştirmeyi denedim yine olmadı...
Bu konudaki sorum şu ona göre hareket edicem..
1) Bu durumda recoverymi geri getirebilmemin bir yolu varmıdır? (recovery dvd yok)
2) Sıfırdan kendim krulum yapmak istiyorum? Lisansımı neden kabul etmedi Ne yapabilirm ? Sp1siz dvd olduğu içinmi kabul etmedi yada daha kötüsü lisans sadece recoverydeki vista içnmi işler :( VİSTA HOME PREMİUM SP1 bir dvd indirsem kullanabilirmiym lisansımla?

xflood
22-09-2009, 00:55   |  #2  
Üye
72 mesaj

Recovery için diye bir sürüm yoktur. Dogru sürümle lisans keyinizle kurabilirsiniz.

O_uzHaN
22-09-2009, 01:15   |  #3  
O_uzHaN avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,061 mesaj

bilgisayarınızın servisinden yardım isteyiniz.
ayrıca başka bir dvd den vista kurmuşsanız lisans anahtarını kabul etmemesi doğaldır.

caki
22-09-2009, 12:04   |  #4  
OP Yeni Üye
43 mesaj

Öncelikle teşekkürler ilginize..elimde recovery dvd olmamasına rağmen ve recovery başlangıçta f11e bastığım halde çalışmamasına rağmen çok basit bir yöntemle recoverymi çalıştırabildim?
Aynı Sorunu yaşanyanları araştırdım fazlaca tum Hdd yi silenlermi ararsınız neler neler.. Biyerde okudum ve işe yaradı.. Bilgisayarım sağ tıklayıp Yönet diyoruz.. Sol kısımdaki sekmedn Disk Yinetimini seçip Recovery Bölümünn üstüne gelip sağ tıklayın etkinleştir diyoruz.. Pcyi yeniden Başlatıp F11 e basınca direk çalışyor.. Lisans konusuna gelince Saf home premium bulursam sanırım yapıcam istedğimi