öss ye kimler giriyor?

hrcfb
07-10-2009, 19:48   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
135 mesaj

selam öss ye girecek arkadaşlar ne gibi hazırlıklar yapıyorsunuz?
ne tercihler düşünüyorsunuz?
öss hakkında biraz tartışabilirmiyiz ....

Mustafa Akın
07-10-2009, 20:02   |  #2  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Günde 1000 soru çöz diyenlere kulak asma, onlar çözerek mutlu oluyorsa sen olacaksın diye birşey yok. Sen "yeter lan çözdüm işte sayılardan da her hafta 80 soru çözülür mü be hocam" dersin bi noktadan sonra. Önemli olan soru adedi değil, niteliğidir. Ve çok zor sorular çözme, hayatta çıkmazlar. Olimpiyat sınavı değil bu, 4 işlem sorusunun 750.000 kişi tarafından yanlış yapıldığı bir sınav. Ve tercihini sınava girmeden belirle, yoksa sınav günüde kafanda şüpheler kalır. Ben hep bilg.mühendisi olcam dedim ve başka hiç bir şeyi düşünmeyerek rahat ettim.

hrcfb
07-10-2009, 20:06   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

tşkler
ama ne olursa olsun bi sitres var bende bilgisayar bölümündeyim  şu anda big.mühendisliğini kazanmak isterim ama şimdilik mümkün olmadığının farkındayım ne yapacağım bilmiyorum :(

Banned
07-10-2009, 20:09   |  #4  
Banlandı
1,256 mesaj

Evet Mustafa akın doğru söylüyor.Bende 8.Sınıf SBS'ye gircem inşallah.
Önemli olan yediklerin değil hazmettiklerindir! Çok soru çözmüşsün hiçbirşey anlamamışsan hiçbir işe yaramaz. Ama orta fazlalıkta çözüp anlamak daha iyidir,her zaman.

Mustafa Akın
07-10-2009, 20:12   |  #5  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj
Alıntı: hrcfb  
tşkler
ama ne olursa olsun bi sitres var bende bilgisayar bölümündeyim  şu anda big.mühendisliğini kazanmak isterim ama şimdilik mümkün olmadığının farkındayım ne yapacağım bilmiyorum :(
Çalış, inan ve isteklerinde uçma. Beklediğinden fazlası geldiğinde sevinirsin ancak ben çok uçup da tutturamayıp moralini bozan insan gördüm. Sorun uçmaları, tutturamamaları değil. Kendi limitini bil, ancak hep aşmayı hedefle. Ama 10 katına çıkmayı değil. Her şey aşama aşama. Önce 2 katına çıkarsın. Sonra bi daha 2 katına, sonra bi daha 2 katına. Yavaş yavaş atladığın zaman başarıya ulaşırsın ancak her şeyi bi kerette isteme aç gözlülüğünde olma yeter ki.

ParanoiD
07-10-2009, 20:13   |  #6  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj

Bu sene sınava girenlerdenim.Abartılı bir çalışma sistemim yok.Sözel öğrencisiyim ve günde 3 yada 4 dersten 3 er tane test çözüyorum.Bazı günler sadece anlamadıgım konulara yogunlaşıyorum o konuların pekişmesi için test çözüyorum.Okulda genelde uyurum ben =) dershanede hocalar sagolsun yardımcı oluyorlar.Sözel öğrencisi oldugum için abartılı bir puanda istemiyorum zaten.Hayalini kurdugum bölüm sinema televizyon bölümü.Başta İstanbul olmazsa İzmir yada Eskişehir istiyorum.Mümkün olmadığının farkındayım demişsin.Bu sene en az 2 sınava giricez sistem değişti biliyorsunuz.İlk sınav büyük ihtimalle Nisan ayında.Yani hiçbirşey için geç degil.Ben senin yerinde olsam geminin yelkenlerini şimdiden suya indirmezdim.İstersen ve çalışırsan kazanabilirsin.

hrcfb
07-10-2009, 20:13   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

yanii anlamak en önemlisi

hrcfb
07-10-2009, 20:16   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

ben şimdi lisans programlarına baktın ve bilgisayar öğretmenliği için sadece ilk sınav yetiyormuş işte şimdi azmim geldi diyebilirim
ama şu an da bende pek temel yok şu andan itibaren çalışmalara başlayacağım yetiştirebilirmiyim acaba

hrcfb
07-10-2009, 20:18   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj
Alıntı: Mustafa Akın  
Çalış, inan ve isteklerinde uçma. Beklediğinden fazlası geldiğinde sevinirsin ancak ben çok uçup da tutturamayıp moralini bozan insan gördüm. Sorun uçmaları, tutturamamaları değil. Kendi limitini bil, ancak hep aşmayı hedefle. Ama 10 katına çıkmayı değil. Her şey aşama aşama. Önce 2 katına çıkarsın. Sonra bi daha 2 katına, sonra bi daha 2 katına. Yavaş yavaş atladığın zaman başarıya ulaşırsın ancak her şeyi bi kerette isteme aç gözlülüğünde olma yeter ki.
söylediklerin gerçekten çok güzel motiven ve yardıların için teşekkür ederiim

HugOBoss___
07-10-2009, 20:33   |  #10  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj
ben şimdi lisans programlarına baktın ve bilgisayar öğretmenliği için sadece ilk sınav yetiyormuş işte şimdi azmim geldi diyebilirim
ama şu an da bende pek temel yok şu andan itibaren çalışmalara başlayacağım yetiştirebilirmiyim
Bi yanlışın olmasın ilk sınav sadece ön lisans için diye biliyorum...?

hrcfb
07-10-2009, 20:39   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj
Alıntı: HugOBoss___  
Bi yanlışın olmasın ilk sınav sadece ön lisans için diye biliyorum...?
yok bazı bölümlerde ilk sınav yeterli 4 yıllık

hrcfb
07-10-2009, 20:46   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj
Alıntı: AdRaMiTi  
Bilge Adam varkene Öss'de neymiş  Ağzı kulaklarına varıyor
Basarım kaç paraysa alırım sertifikamı bakarım keyfime.

Sanki 4 sene öss okuyanlar benden cokmu iyi biliyorlar adam hiç pc kullanmayı bilmiyor tutuyor Bilgisayar Mühendisliği okuyor gelde bundan verim bekle..

Yimişim öyle verimi ben 7 yaşımdan beri pc başındayım oyundan nefret ederim sürekli kendimi geliştirim ben bugün pc mühendisliği okuyamıyorsam bunun en dikkat çekici nedeni dersler yerine sürekli pc üzerine yogunlaşmam Ağzı kulaklarına varıyor

Ha bide Türkiyede Öss bitirmek iş değil Kaliteli Eleman olduktan sonra sana bütün kapılar açık ;)
FBI Geçenlerde Türk Hacker yakaladı adamlar ilkokul mezunuydu burada nasıl bir anlam cıkarırsınız siz düşünün =)
Koskoca FBI İlkokul mezunlarını Kırmızı Bültenle arıyor =)

bu antimoral oldu biraz
ee napalım bi sistem var uymak zorundasın
herkes işte o parayı basıp sertifika alamz

Mustafa Akın
07-10-2009, 20:55   |  #13  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj
herkes işte o parayı basıp sertifika
Evet doğru.

ParanoiD
07-10-2009, 21:22   |  #14  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj
yok bazı bölümlerde ilk sınav yeterli 4 yıllı
Benim bildigim dedigin bölümler yetenek sınavı ile öğrenci alan bölümler.Yani ilk sınavda (sanırım 20 net gibi komik bir rakam yapıp) geçersen barajı, sonra girdigin yetenek sınavınıda geçersen kazanıyorsun.

Sefa Adak
08-10-2009, 10:26   |  #15  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj

Bende Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümünde okuyorum.Bu son senem.Okul, staj, dersane hepsi bir arada fazlasıyla kasılıyorum uykusuz kalıyorum ama yapıcak bişey yok ÖSS'den sonra yapabilceklerimi düşünerek kendimi motive ediyorum xD

Ben İlk sınavla(YGS) girebileceğimiz bölümleri araştırdım.Alanımız dahilinde Bilgisayar Öğr. , Bilgisayar ve Ağ Teknolojileri, Bilisim Teknojileri Müh., Bilgisayar ve Enformasyon gibi bölümler var.2.sınavla(LYS) girebileceğimiz yer olarak tek fark Bilgisayar Mühendisliği.Onda da 2.Bölüm konuları var ve gerçekten çok zor.Hem de okulda bu konuların hiçbirini görmedik.Ama 1. sınav benim için yeterli diye düşünüyorum.Birsürü bölüm var puanım yettiğince bütün PC ile ilgili bölümleri yazarım zaten okuldan da 80/+24 puan ek olarak gelicek başka şehir/ülke farketmez doldurcam artık.Bu sene üniversiteye kapak atmam lazım xD

ÖSS'ye gircek arkadaşlar inşallah istediğimiz alandaki bölümlere gireriz.Hepimiz için hayırlısı olsun...

hrcfb
08-10-2009, 18:28   |  #16  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj
Alıntı: Sefa Adak  
Bende Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümünde okuyorum.Bu son senem.Okul, staj, dersane hepsi bir arada fazlasıyla kasılıyorum uykusuz kalıyorum ama yapıcak bişey yok ÖSS'den sonra yapabilceklerimi düşünerek kendimi motive ediyorum xD

Ben İlk sınavla(YGS) girebileceğimiz bölümleri araştırdım.Alanımız dahilinde Bilgisayar Öğr. , Bilgisayar ve Ağ Teknolojileri, Bilisim Teknojileri Müh., Bilgisayar ve Enformasyon gibi bölümler var.2.sınavla(LYS) girebileceğimiz yer olarak tek fark Bilgisayar Mühendisliği.Onda da 2.Bölüm konuları var ve gerçekten çok zor.Hem de okulda bu konuların hiçbirini görmedik.Ama 1. sınav benim için yeterli diye düşünüyorum.Birsürü bölüm var puanım yettiğince bütün PC ile ilgili bölümleri yazarım zaten okuldan da 80/+24 puan ek olarak gelicek başka şehir/ülke farketmez doldurcam artık.Bu sene üniversiteye kapak atmam lazım xD

ÖSS'ye gircek arkadaşlar inşallah istediğimiz alandaki bölümlere gireriz.Hepimiz için hayırlısı olsun...
doğru söylüyon