otomatik?

hakanayf
01-09-2007, 16:30   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

arkadaşlar benim küçük bir sorunum var..laptopumla kablosuz modemden internete bağlanıyorum.her şey güzel güzel devam ederken bağlantı kopuyor ve bi daha bağlanamıyorum..kablosuz ağ seç diye açılan sayfa da ağ bağlanırken ağ adresi alınıyor yazan yerde bu defa otomatik diyor.tıklıyorumm artık hiç bağlanamıyorumm..aradan 5 6 saat geçtikten sonra yine eski haline dönüyor..ama bu süre içinde beni sinie ediyor..ağ bekleniyor diyor öylece kalıyor...birde hiç ağ yokken o ağı yine otomatik otomatik olarak gösteriyor..yani bilgisayar o ağı otomatik olarak algılıyor ve bunun sonucunda tekrar o ağa bağlanamıyorum...modemde bi sorun olabilir mi?ya da ne yapabilirim.?

hakanayf
02-09-2007, 13:19   |  #2  
OP Taze Üye
3 mesaj

bana bi çözüm bulab yokmu?ya da bulabilen..zor bi sorun galiba..

geo
03-09-2007, 17:07   |  #3  
Yeni Üye
43 mesaj

sorununu biraz daha açık ifade etseydin keşke. öncelikle ortada bir düzensizlik olduğu belli. medemini tanıttın mı bilgisayarına? olmadı kaldır yeni almış gibi herşeyi baştan yap. sonra, bağlantıyı güvenli olarak seçip varsayılan atadın mı ? modemin yeri ile bilgisayarı kullandığın mesafe uygun mu? kablosuz bağlantını güçlendirecek harici bir adaptörün mevcut mu? mevcut ise takılı ve aktif mi? bilgisayarındaki mevcut network sürücülerinde herhangi bir sorun var mı? güncellemeyi denedin mi? vs. vs...

musty1547
03-09-2007, 19:22   |  #4  
Taze Üye
16 mesaj

belki virus programından olabilir. virüs tarayıcını kapatıp dene istersen.