Otostopçuları Arabanıza Alıyormusunuz?

Anket
HugOBoss___
14-09-2009, 03:42   |  #26  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,011 mesaj

of of otostop falan dediniz de aklıma geldi paylaşayım:  

arkadaşımla üniversite sınavından sonra abimin görev yaptığı yere gitmeye karar verdik... burdan son derece keyifli bir otobüs yolculuğu ile abimin yanına ulaştık... orada tahminimizden daha iyi vakit geçirdik neşeli ve keyifli bir tatildi... arkadaşımın ada fatih, fatih dedim bu keyifli tatilin acısı çıkmasın dedim... bir hafta su gibi akıp geçmişti dönüş için hazırlıklarımızı tamamlayıp abimin otomobili ile yola koyulduk... yolda aynen konu üzerine arabası bozulmuş ve yardım isteyen adamı es geçtik... biraz zaman sonra bizim arabadan da sesler gelmeye başladı, araba ile durduğumuz anda stop ediyor ve çalışması uzun zaman alıyor... kırmızı ışıkta mecbur durunca kısa süreli trafiğin kilitlenmesine de sebep olmuştuk... oto tamicisi bulduk ama oto tamircisi ben bu arabadan anlamam dedi başka bi tamirci bulduk onunda ustası başka bi yere gitmiş... mecburen yola koyulduk ki ankara ya bir saat kala bizim araba temelli durdu... evet benzin bitmişti... ben ve arkadaşım elimizde bidonla otostop çektiğimiz kamyonete binip bizi en yakın benzinliğe götürmesini rica ederek yola koyulduk... benzinliğe vardığımızda benzinimizi alıp dönüş için yolun karşınsına geçip "otostop" çekmeye başladık ki bir minibüs durdu içinde bir sürü adam var biz yolun karşısında otomobilimize bakıyoruz ki geçmeyelim diye.. neyse git git bizim otomobil görünmüyor meğer bizi adamlar yanlış yola sokmuş biz otobana gidecekken onlar çevre yoluna girmiş... minibüsten indiğimizde nerede olduğumuzu bilmiyorduk yolun karşısına geçip tekrar "otostop" çekmeye başladık ki bir kamyon durdu mecburen bindik ama git git bizim araba yok... anladık ki yine yanlış yere saptık... şoför sağolsun kamyondan inip bize başka bi kamyon durdurmak istedi ki diğer kamyoncu arkadaşları bizi gaspçı zannederek başımıza üşüştüler... neyse adam  benim işim var diyerek oradan ayrıldı... biz hangi yönde olduğumuzu bilmeden yürümeye başladık geçen her araca "otostop" çekiyorduk... ileride ki bir evden yardım istedik onlarda bizi sizin araba geride diyerek ters istikamette yürümeye tekrar başladık... saat 02 olmuştu ve biz 22.30 dan beri yoldaydık... neyse yolda yürürken kenarlardaki s.o.s aletleri dikkatimizi çekti ve düğmesine bastık karşı tarafın sesi geliyor ama adamlar bizi duymuyor... e tabii olarak biraz kızdık adamlara... sonra tekrar yola koyulduk hiçbir araç durmuyordu ve bir tır durdu derdimizi anlattık sağolsun adam bizi aldı ve kısa bir yolculuğun ardından abimin otomobiline ulaştık... abim çok kötü olmuş bizi beklemekten... neyse benzinimizi koyup tekrar yola çıkmak için kontağı çevirdik... oda ne bu seferde akü bitmiş... tekrar otostop yaparak bir araçtan yardım istedik sağolsun yine bir araç durdu ve bizi çekme halatıyla bir süre götürdü sonra adam bize düz kontaktı sanırım yaparak arabamızı çalıştırdı ve o gazla benzinliğe kadar gittik ve saat 03 de mutlu son... evimizdeydik artık...

onun için otostop çeken birini görüp almazsanız bir kere daha düşünün... belki masum ve çaresiz biridir... :)

Son Düzenleme: HugOBoss___ ~ 14 Eylül 2009 03:47
_hEro
14-09-2009, 03:47   |  #27  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Güzel macera olmuş:)

HugOBoss___
14-09-2009, 03:54   |  #28  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj
Alıntı: _hEro  
Güzel macera olmuş:)
ah ah böyle anlatması güzel de.. o gece neydi öyle ya.. Allah beterinden saklasın...

Son Düzenleme: HugOBoss___ ~ 14 Eylül 2009 03:55
_hEro
14-09-2009, 14:28   |  #29  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Özledim yahu.Okul açılıyor neyseki:)
Otostopa devam:)

jupiter65
14-09-2009, 21:16   |  #30  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,170 mesaj

18 yaşlarında beş kız almıştım arabaya. İndiklerinde kasetlerimin yerlerinde yeller esiyordu. O gün bu gün görmezden gelirim yabancıları. (Ama bu arada gümrük dönüşünde Ambarlı'dan dönüşte tanıdığım arkadaşlarımı ve de göz aşinası olduğum kişileri alırım tabiki)

loseface
14-09-2009, 21:20   |  #31  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,757 mesaj

Arabam yok ki olması bu yaşta imkansız ama olsaydı diye düşünüyorum tipine bakar ona göre alırdım heralde koltuğun latında bi tane levye olduktan sonra fazla sorun çıkmaz heralde

_hEro
14-09-2009, 21:22   |  #32  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Alın alın :) Kimbilir Kırıkkale tarafından geçersinizde karşılaşırızDil çıkarıyor

PcMaKeR
15-09-2009, 09:58   |  #33  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Çok yolda kaldığım için alırım. motorla olsun arabayla olsun çok aldım burdurdan köye yada ilçeden köye.

bayanlar tercihimdir :Ç motoruda çok severler :P

MY_KIL
15-09-2009, 12:06   |  #34  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
351 mesaj
Alıntı: Serafin  
Tabikide yabancıları arabama almam ama Kıvanç Tatlıtuğa benzeyenler hariç tabi Dil çıkarıyor
ya bu kıvanç tatlıtuğ çok mu yakışıklı biraz dikkatli bakın bence çok soğuk biri zaten aşkı memnudan sonra da iyice gıcık aldım bu sarışın adamdan

EbRaR ErDeM
15-09-2009, 15:40   |  #35  
Yıllanmış Üye
1,217 mesaj

Memleketteyken felan herkes tanıdık oluyor o zaman alıyorum.

dextercan
16-09-2009, 13:33   |  #36  
Yıllanmış Üye
1,624 mesaj

Arabamın markasına göre değişir.:)

PcMaKeR
16-09-2009, 14:18   |  #37  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Toxic
18-09-2009, 00:25   |  #38  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

arabam yok ama olsaydıda almazdım.

ECHELON_
18-09-2009, 01:13   |  #39  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj

bayan erkek fark etmez otostopçuları almam adamın alnında ne olduğu yazmıyorki

OnnuuR
18-09-2009, 01:36   |  #40  
OnnuuR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,675 mesaj

Bülent Ersoy hariç herkezi alırım :):)

MY_KIL
18-09-2009, 21:09   |  #41  
Yıllanmış Üye
351 mesaj
Alıntı: Serafin  
Daha ne kadar dikkatli bakayım az daha bakarsam adamın içine düşecem Ağzı kulaklarına varıyor

dikkat et de içine düştüğün adam içinde kaybolmasın.Ağzı kulaklarına varıyor
adamlık dış görünüşe bakarak anlaşılmaz