Oturum Parolası

bnbn
09-01-2008, 14:38   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
113 mesaj

Arkadaşlar Xpyi yükledim Herşey tamam oldu Kullanıcı adı sordu girdim. Fakat şimdi oturum açılırken benden parola istiyor. Ben parola falan koymadım ki.. Neden böyle bişe yaptı anlamadım :(( Açılıştaki parolayı nasıl bulabilirim. Sıfırlama olayı falan varmı bu işin.Ne yapmam gerekir bilgisi olanlar varsa yazsınlar please.... Şimdiden teşekkürler İyi çalışmalar

vagabont
09-01-2008, 14:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

kurulum yaparken yotetici sifresigir diyor orayi doldurduysan ondan sora bilir. safe mode acarsin makinayi ardindan kullanici hesaplarindan olayi cozersin.
yada bilgisayarini ac kapa F8 ile safe mode yani guvenli  modu sec.kullanıcı seçme sayfası geldiğinde birine tıkla,senden şifre istemeyecektir.
Başlangıç>Çalıştır ve CMD yaz
kod olarak cd C:WindowsSystem32 yaz.
Güvenlik için Logon.Scr dosyasını yedekle.Bunun için Copy to Logon.scr to Logon.bak kodunu yaz.
Ardından copy CMD.EXE Logon.scr yaz.
MyNewPass kodunu yaz
net user administrator MyNewPass kodunu yaz
islemin tamamlandığına dair bir mesaj alıcaksınız.bunun anlamı Administrator şifresi MyNewPass dir.
Bigisayarı kapayıp tekrar ac ve yeni şifreni gir.

viking20
09-01-2008, 14:52   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Başlat>çalıştır> control userpasswords2
Açılan pencereden ayarları yaparsın.Kolay gelsin.

bnbn
09-01-2008, 14:54   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
113 mesaj

Çok Teşekkür ederim dediklerinizi yapıcam arkadaşlar.. Saolun.. İyi günler..

vagabont
09-01-2008, 14:56   |  #5  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

tabi senin istedigini tam anlamimis olmakla biseyler yazdik.hangisi isine yararsa

bnbn
09-01-2008, 15:18   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
113 mesaj

:) Niçin anlamadınız. Xpyi daha az önce kurdum. windows başlarken kullanıcı adı gözükür ya işte şifre olur hani yapıyoruz ya denetim masasından kullanıcı işlemleri iştee o çıkıyo karşıma ve şifre istiyo şifre falan koymadım ki ben nerden çıktıysaa artık. Sorun olcak yaa illaa sinirlendiricekler beni neyse.. Teşekkür ederim yinedeee

vagabont
09-01-2008, 17:14   |  #7  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

senin sorununa care oldumu yazdiklarimiz? enomli olan o.
bilgisayar bu neyapcagi belli olmaz:))
belki eski widowsun da sifre vardi kurulum dan sonra tekrar sormaya basladi(eger diskleri silip yeniden yapilandirmadiysan)!!!!

atescemberi
09-01-2008, 18:19   |  #8  
Taze Üye
3 mesaj

Sen Ağbağlantılarımın Özelliklerine  İşlemciyi Yüklemişsindir. Denetim Massasından Kullanıcı Hesaplarına Girip Nomal Başlangıç Seçeneklerini Ayalamak İstediğinde Hata Veriyordur. Düzelmek İçin Yerel Ağ Balantısının üzerine Sağ Tıkla Özellikler de İşlemci Seçeneğini Kaldırdıktan Sonra Kullanıcı Hesaplarından Nomal Başlangıcı Ayallıyabilirsin

Umarım Yardımcı Olmuşumdur

sparrow81
05-03-2008, 17:51   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

viking20 kullanıcı isimli arkadaşım, Çok teşekkür ederim paylaşım için. Sırf sana teşekkür etmek için üye oldum. Sayende şifre sorununu hallettim.Tekrar teşekkürler...

efsane18
05-03-2008, 18:22   |  #10  
Yıllanmış Üye
173 mesaj
bnbn
Arkadaşlar Xpyi yükledim Herşey tamam oldu Kullanıcı adı sordu girdim. Fakat şimdi oturum açılırken benden parola istiyor. Ben parola falan koymadım ki.. Neden böyle bişe yaptı anlamadım :(( Açılıştaki parolayı nasıl bulabilirim. Sıfırlama olayı falan varmı bu işin.Ne yapmam gerekir bilgisi olanlar varsa yazsınlar please.... Şimdiden teşekkürler İyi çalış
valla kerde eğer bu arkadaşların dediklerini doğru yalnız olmadı diyosan pc ni ac ıos pilini cıkar bir iki dakikka elinde dursun sonra tekrar tak umarım paraola sormayacaktır kolay gelsin

frkn_ua
05-03-2008, 21:40   |  #11  
Yıllanmış Üye
893 mesaj

eğer parola soruyorsa vede giremiyorsan parola ekranındayken ctrl+alt+del e basılı tut bekle orda gelen ekranda kullanıcı adına administrator yazıp girmeyi dene...

_Neo_
19-07-2008, 20:36   |  #12  
_Neo_ avatarı
Yıllanmış Üye
806 mesaj

Arkadaslar ben birşey sorucam şifremi unuttum ve guvenlimodda açtım administrator geldi üzerine tıkladım ve içeri girdim değiştirdim.Sorum şu administrator win xp kurulurken default bir şifreye sahip mi? Ki olsa şifre soara ancak yinede sorıyım dedım  şüphelerimi kaldırmaya yardımlarınız bekliyorum.

Batıkan Doğan
19-07-2008, 20:39   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj
_Neo_
Arkadaslar ben birşey sorucam şifremi unuttum ve guvenlimodda açtım administrator geldi üzerine tıkladım ve içeri girdim değiştirdim.Sorum şu administrator win xp kurulurken default bir şifreye sahip mi? Ki olsa şifre soara ancak yinede sorıyım dedım  şüphelerimi kaldırmaya yardımlarınız bekliyorum.
Windows XP'de Administrator (Yönetici) hesabında varsayılan bir parola yok. XP'yi kurarken ürün anahtarını girdikten sonra sorar zaten Administrator hesabı için bir parola koymak isteyip istemediğini. Gülümseme

Son Düzenleme: Batıkan Doğan ~ 19 Temmuz 2008 20:41
_Neo_
19-07-2008, 21:45   |  #14  
_Neo_ avatarı
Yıllanmış Üye
806 mesaj

Normalde bu tip bir şeyle karşılaşmamıştım,aslında bize saat pilini çıkarıp yeniden takmamızla ilgili IT dersinde bizim bir eleman söylemişti;ancak bazı kişiler sadece bios default yapar admin şifreyi değiştirmez,bazılarıda admin şifre resetler demiş nette baktığımda,bende bu yolu seçtim,acaba sorun olur mu diye sordum sagol;)